Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nem akar a lányom...

Bonkabuci kérdése:

Miért nem akar a lányom megszólalni németül?

Figyelt kérdés
A férjem 1 éve, én a gyerekekkel 5 hónapja költöztünk ki Németországba. Szeptember közepén kezdték a sulit ( egy osztállyal lejjebb mint amit otthon jártak hogy a nyelvet megtanulják) , a fiam aki 14 éves ő már elég jól megérteti magát és ő is megérti amit neki mondanak. A lányom 10 éves és semmit nem hajlandó mondani németül,még azt sem hogy danke vagy guten morgen. Ha kérdezzük miért csak somolyog magában és eloldalog!!

2012. nov. 28. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csak otthon nem szólal meg németül. Vagy az iskolában sem? Ne csinálj nagy problémát belöle, van akinek több idö kell, hogy megszokja. Jövö nyárig nem probléma, addig nem kap jegyeket. Tudott elötte is németül, vagy egyböl a hideg vízbe lett dobva? Keressél addig neki egy új barátnöt, akivel cseveghet, mutogathat, játszhat. Majd belejön.
2012. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Veletek nem hajlandó németül beszélni?

Gondolom az iskolába megérti amit a tanár mond és megpróbál németül válaszolni.Mi Münchenben lakunk.

Ti hol ha kérdezhetem?

2012. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Velünk egyáltalán nem hajlandó németül beszélni,a suliban csak akkor ha külön németen van.Egyébként igen be lett dobva a mély vízbe tavaly tanult a suliban angolt( magyarban).Az a baj hogy már a suliba is behívtak hogy nem beszél a gyerek. Nem beszél (!!) nem is köszön!! Most vetettek meg velünk egy 50 eu-s CD-könyv csomagot! Azt látják sztem hogy jó az esze mert amit itt tanulnak ő azt már 2 éve otthon tanulta. Mi is itt lakiunk Müchentől nem messze, Garmisch-Partenkirchen közelében.
2012. nov. 29. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
És nem lehet leülni a gyerekkel beszélgetni? Nem hajlandó elmondani, hogy miért nem akar beszélni?
2012. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En vagyok a Münchenes,ha téli szünetbe itt maradtok 11 éves a nagyfiam lányom 5 találkozhatnánk az enyémek felváltva darálják a német mondat után magyar-t...

Jólnevelt gyerekek.

Irj privátot ha gondolod!

2012. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sztem csakazértsebeszélek betegsége van! :) Nehéz ügy. Nem hajlandó a témáról beszélni, terel. Szégyenlős alapjáraton és nehezen barátkozó típus.
2012. dec. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!