Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan szerezzek Japán ösztönd...

Hogyan szerezzek Japán ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Még nem tanulok egyetemen (másod éves gimnazista vagyok).

Ezért az érdekelne, hogy milyen területen tanuljak tovább (sok minden érdekel, ezért bármilyen ötlet jöhet).

Kutatói ösztöndíjat milyen területeken és hogyan lehet szerezni? (pályázni kell, milyen átlaggal).

Egyetemi ösztöndíjak, stb.

Vagy akár gimnáziumi/középiskolás ösztöndíjak. Csere programok (akar fizetős is).


Egy szóval minden érdekel, bármilyen apró részlet, ötlet.

Minden segítséget köszönök!



2012. dec. 5. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Vulcanus programról hallottam, az kutatás/szakmai gyakorlat, de egyetemistáknak (és abból is a vége felé, inkább Phd-soknak).
2012. dec. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

[link]

Ezek Japán állami ösztöndíjak. Van többek között kutatói is, de van teljes 5 éves egyetemi ösztöndíj 17-21 éveseknek, én is erre jelentkeztem idén.

2012. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólóhoz:


igen, csak sajnos nagyon nagy a túljelentkezés. A kutatóira általában 3-5-szörös, az ötévesre meg van, hogy húszszoros körüli. Persze a legjobb / legjobbak igenis kijutnak vele :)

2012. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bárki írhat még aki tud vagy tapasztalt valamit.

Az utolsó előttinek meg sok szerencsét.

2012. dec. 6. 16:21
 5/5 hunbula ***** válasza:
Én most egy japán magánegyetemen tanulok ösztöndíjjal (Josai International University). Elég sok magyar egyetemmel áll kapcsolatban, úgyhogy ha addig nem sikerül, és bekerülsz egyetemre, mindenképp érdeklődj utána ( én SZTE-s vagyok, de van kapcsolat az ELTE-vel, a Szent Istvánnal is). Ha van japán okatatás az adott egyetemen, valószínűleg ott lesz a kapcsolattartó is, ha van. Nagyon jó egyetem és az ösztöndíj is kedvező. Tudom ajánlani mindenképpen. Addig is szorgalmasan tanuld a nyelvet, és menj el a JLPT nyelvvizsgákra.
2012. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!