Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet ösztöndíjat...

Hogyan lehet ösztöndíjat kapni amerikai egyetemre?

Figyelt kérdés
Amerikába szeretnék egyetemre menni (15 éves vagyok), de úgyhallottam hogy elég drága. Ösztöndíjat hogyan lehet kapni ott? Jó tanuló vagyok. Esetleg ha valami sportban jóvagy azáltal nemlehet elérni hogy az egyetem fizesse a tanulmányaidat? Mindenképpen amerikában akarok egyetemre járni, ha más nincs szüleim azért kitudnák fizetni a tanulmányaimat, de ha nem muszály nem szeretném őket ezzel terhelni.

2012. okt. 31. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha aszüleid ki tudják fizetni a tanulmányaidat, akkor végképp ne legyen merszed megpróbálni elvenni a lehetőséget olyanok elől, akik számára ez a lehetőség nem adatott. Igaz, külföldiként szinte nulla az esélyed erre.
2012. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésednél leírtam, attól még, hogy máshogy fogalmazod meg, ugyanaz a lényeg: senki nem fogja elvégezni helyetted a házi feladatodat, neked kell utána nézni, hogy milyen lehetőségek vannak, hiszen senki nem ismeri a körülményeidet.

Én ismerek egy lányt, aki kijutott, a középiskola egy évét tudta kinn elvégezni (többet nem, arról ne is álmodj, hogy kinn járod végig!!), ő vagy 10 helyre pályázott, mire egy sikerült.

A hibátlan nyelvtudás alap, és a megfelelő nyelvvizsga is. Elsőként ennek néznék utána a helyedben. És kellenek majd ajánló levelek, el lehet kezdeni azon is gondolkodni, ki adna ilyet.

2012. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Marmint a szuleid kifizetk az (egyetemtol fuggo) 25-40 ezer dollaros eves tandijat, plussz meg 20-25 ezret megelhetesre is? Ez nagyon kedves toluk, most mar csak a szukseges vizsgakra kell felkeszulnod, meg valami epkezlab, legalabbis europai szintu tanulmanyi es/vagy sportversenyeken eredmenyeket elerni, es mar bennis vagz :)
2012. nov. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Több rokonom is él kint amerikában, úgyhogy a szállás meglenne oldva. Azt tudom hogy TOEFL nyelvvizsga kell, de az sem lehet akadály mert eléggé vágom az angolt. A gimnáziumban, ahol tanulok vam csillagvizsgáló. Járok is csillagász szakkörre és elvileg ki is lehet menni majd diákolimpiára (már többen is voltak a suliból) ha jó vagy fizikából, nekem pedig kedvenc tantárgyam. És azért nem olcsó az egyetem kint. Elvileg a jobbaknál van hogy 40-50 ezer dollár. Olyan 20 ezer körül keresgélek, vagy lehetne több is de ahhoz meg kéne ösztöndíj. Persze olyanra gondolok ami mondjuk az oktatás egy részét fedezi. Elvileg ilyenből sok van. Ja, egyébként sportolok is:D
2012. nov. 1. 10:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként sok olyanról tudok aki kiment amerikába, ott járt egyetemre és ott is maradt, úgyhogy elvileg nem lehetetlen.
2012. nov. 1. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg őket.
2012. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én kint élek az usa-ban. Nem nehéz bekerülni az iskolába, de ösztöndíjat szerezni, annál nehezebb... Kérdezz rá az iskoládnál, és a kiszemelt egyetemmel is vedd fel a kapcsolatot. Ha kapnál tanuló vízumot,akkor talán kapnál állami segítséget is!

Mindenképpen a kinti egyetemen dől el, hogy kapsz-e ösztöndíjat, vagy sem

2012. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!