Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem hogy Nagy-Brit...

Mit kell tennem hogy Nagy-Britanniában járhassak egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.-es vagyok, egy viszonylag elismert szakközépiskolában tanulok . BME-re szeretnék menni , de a helyzet egyre csak kilátástalanabb , főleg most hogy a keretszámokat mégjobban csökkentik... Azon gondolkoztam , hogy kimegyek egyetemre Angliába , csak nincs tapasztalatom e téren , nem is tudom mi kell ehhez , és hogyan kezdjem el egyáltalán a keresést. Azt tudom , hogy villamosmérnöknek szeretnék tanulni. Középiskolában eddig mindig mindenből ötös voltam (törit kivéve) , középfokú nyelvvizsgám van , matekot és fizikát emelt szinten tanulom , és valamelyikből szeretnék emelt érettségit csinálni (még nem tudom melyikből). A felsőfokú nyelvvizsgámon pedig dolgozom.

Ha kikerülnék , hogyan jönnék ki legolcsóbban ? Mit kell tennem , és milyen eredmények kellenek ahhoz hogy felvegyenek egy normálisabb egyetemre ?

Dolgozni mindenképp Nagy-Britanniában szeretnék később.

Lehet hogy korai még ezen gondolkoznom , csak szeretném tudni mi kell ahhoz hogy kint tanulhassak. Előre is köszönöm a válaszokat !


2012. dec. 5. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is nézz körül az egyetemek honlapján.

Egyébként szerintem az ottani árak miatt olcsóbb ha itthon maradsz fizetős/részösztöndíjasként, hiába ingyenesek ott az egyetemek, a mindennapi megélhetés és az oda- és hazaút elég drága.

2012. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az eredményeid alapján felvennének hozzánk (BME), de ha mindenképpen Angliában gondolkozol, akkor guglizz ki egyetemi rangsorokat. Van egy csomó Angliáról, és ott megnézheted hogy a kinti egyetemek villamosmérnök képzése milyen erős + a tandíjakat is megnézheted. Mert hogy ott jóval nagyobb tandíj van az itthoninál. Plusz ugye a megélhetés, ösztöndíj meg nem igazán van. De ha bírjátok fizetni akkor egy angliai diploma messze többet ér egy itthoninál.
2012. dec. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy hogyan jönnél ki legolcsóbban az nagyon város, szak, egyetem függő ,nagyon drága egy magyarnak a kinti élet(plusz azzal számolj hogy kint szabályozva van hogy diákként mennyit dolgozhatsz, azt hiszem max. heti 20 órát).

Angliában mindenhol egységesen 9000font tandíj, pusz a megélhetés 700font havonta. Nézegesd a QS-t meg az ARWU-t ezek a legelismertebb ranglisták.Mindenképp nagyon nagyon nagyon feküdj rá a nyelvre Kb 6.5 ös IELTS( vagy toefl nyelvvizsga) az amivel felvesznek + azért sem árt hogy ne bukj ki félév alatt mert nem érted mit tanitanak. Normálisabb egyetemek főleg reál szakokon szín ötös érettségit kérnek (max. 1 négyes ) - de ha felmész a sulik honlapjára találsz international office email címet - nekik irj hogy egy magyartól mi a követelmény hisz nálunk más az érettségi rendszer. Jól mutat amúgy a personal statementben nagyon jól mutat pl. önkénteskedés, szakkör, országos versenyeredmények, közösségi munka a suliban stb. :) Egyáltalán nem korai, hogy ezen gondolkozol, így vagy pont időben!

2012. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Skóciában nem gondolkodtál még? nincsen tandíj, és ugyanolyan színvonalas az oktatás mint Angliában.én éppen most csinálom a felvételi anyagomat, ami ugyanaz az egész egyesült királyság területére, szóval ha van bármi kérdésed a rendszerrel kapcsolatban, nyugodtan írj:)
2012. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
én is most felvételizem, szintén Skóciába :) még annyit tennék hozzá, hogy nyelvvizsgára készülésnél ne rigó utcás és egyéb magyar nyelvvizsgákat nézz, hanem amit előttem is említettek ielts, toefl esetleg valamelyik cambridge-es (főleg CAE, de azt se mindenhol fogadják el azt hiszem). Maga a felvételi abból áll, hogy írj magadról egy motivációs levél szerűséget, meg egy tanárod egy ajánlást, és az érettségi jegyeidet nézik. Nem kell se a százalék, se az évvégi jegy, legyen meg az ötös (esetleg négyes) az a lényeg. Ösztöndíjat/kölcsönt csak 3 uk-ben töltött év után kaphatunk(a skótoknál biztosan, angliát nem tudom)addig nekünk kell megoldani valahogy :( diákmunka, szülők, esetleg magyar diákhitel (nem ér valami sokat odakint..) Ami nekem először nagyon furcsa volt, hogy a kollégium többe kerül, mint az albérlet, és több, mint 10X annyi mint a magyar (itt 10e körül van, ott meg 140e HUF körül...)a miből része sajnos még nekem is kérdéses, de meg kell és valahogy biztos meg is lehet oldani :)(ömm ez kicsit furán hangzott.. XD nyilván csakis legálisan XD)És én is ajánlom neked skóciát, bár még nem járok oda, de voltam egyetemnézőben, szuperjók az egyetemek is, a városok is (nekem pl Glasgow milliószor jobban tetszik, mint London :)oké, ez szubjektív, de ez van :P)Még az utolsótól kérdezem: Felvi fórumról tudsz valamit, mi lett/lesz vele? tettem már fel ilyen kérdést, lehet, h pont te válaszoltál rá, akkor semmi, de azért hátha :)
2012. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jajj igen, én is észrevettem hogy eltűnt a fórum, komolyan már nevetséges :( (amúgy nem, nem én válaszoltam:D)
2012. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bonamy vagyok a felvi.hu fórumról; igen, megszüntették, ami felháborító. ha üziztek, akkor vegyük fel megint a kapcsolatot (üziben majd megadom a nevem, fb elérhetőséget stb), ha mást nem, akkor facebook-on csináljunk vmi felvi.hu-s továbbtanulós csoportot - fel vagyok amúgy teljesen háborodva, hogy mit képzelnek magukról.. lecsökkentik a keretszámokat és megszüntetik az egyetlen jól működő, értelmes társalgásból álló magyar fórumot, ahol a külföldi továbbtanulásról lehet csevegni (nem akarom leszólni gyik-et), de a színvonal messze a felvi.hu alatt marad).


bocsi kérdező, ez totál off volt :-) és ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ne gyere ki, mert olyan drága - hatalmas kormánypropaganda, mert erre élezik ki a kommunikációt (figyeltem az elmúlt 2 évben a külföldi továbbtanulás [én Glasgow-ban vagyok jelenleg] és akármikor a külföldi továbbtanulásról esett szó a médiában, azt tolták, hogy ne menjél, de drága, jaj de vészesen drága stb.

igen, drága, de a minőségért fizetni kell; amúgy én is dolgozom egyetem mellett és kényelmesen megvagyok :-) igen, bele kell áldozni (főleg az elején) időt és pénzt, de megéri.

sok sikert kívánok neked (abbahagytam végre az off-ot)

2012. dec. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek ! A fórum helyetti facebook oldal/csoport jó ötlet !:D
2012. dec. 8. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, csináljunk valamilyen facebook csoportot, ha már a felvin megszüntették!!:)
2012. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oldal visszatért:


[link]


De a csoport illetve FB oldal továbbra is jó ötlet szerintem :)

2012. dec. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!