Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Államin külföldi ösztöndíj...

Államin külföldi ösztöndíj program?

Figyelt kérdés

ELTE biológiára tervezek menni és most hallottam a külföldi ösztöndííj programokról. Úgy tervezném, hogy a szakosodásig itthon tanulnék és utána mennék külföldre. Csakhogy,

ha államira megyek akkor ugye ott az a fránya szerződés, így is ki lehet menni vagy ez hogy van?


Köszönöm előre is a segítséget!


2012. dec. 6. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom, hogy nem ELTEs vagyok (hanem BME-s), de biztos vagyok az alábbiakban:


1. Ha az egyetemen lehet elnyerni egy ösztöndíjat akkor annak a célja az, hogy a kint megszerzett tudásodat itthon kamatoztatod, tehát olyanra ne számíts hogy kint le fogsz tudni telepedni vele, mert a feltételei nem úgy vannak kialakítva. Ezek rövidebb vagy hosszabb féléváthallgatások (fél-1 év, pl erasmus).

2. A szerződésben nincs olyan, hogy nem tanulhatsz külföldön. Olyan sincs, hogy nem maradhatsz ott, max ha sokáig maradsz, akkor behajthatják a tandíjadat. De ide a rozsdás bökőt, hogy soha senkin nem fogják (tudni) behajtani!

2012. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze tudom, nem letelepedős a terv egyelőre. :)
2012. dec. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!