Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A mai illetve a jövőbeli...

A mai illetve a jövőbeli felsőoktatási tandíj árak mellett szerintetek megéri inkább Erdélyben tanulni magyar egyetemeken?

Figyelt kérdés
mindenhonnan ezeket hallani hogy csökkentik az államilag finanszirozott helyeket az egyetemeken meg az önköltséges oktatás horribilis összegű lesz ezért kérdem hogy szerintetek ha Erdélybe megyek tanulni akkor vajon jobban járok?
2012. dec. 7. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
talán nézz utána Erdélyben, hogy ott mibe kerül (konkrét egyetemen)
2012. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
konkrétan találtam közgáz egytemen bank és pénz ügy szak évente 400 euro, míg itt várhatoan 200 000 ft lesz egy fél év minimum
2012. dec. 7. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha 400 euro a tandíj akkor az már megérheti. Persze kérdés hogy Erdélyben mennyibe kerül a szállás, kaja, itthon albiban laknál, koliban, otthon, stb.. onnan milyen gyakran fogsz hazajárni, stbstb.. ezek alapján lehet összehasonlítani. Mindenesetre én első körben azt nézném meg, hogy azok az erdélyi egyetemek milyen színvonalúak. Mert lehet hogy egy Corvinus még a fizetés ellenére is jobban megéri hosszabb távon.
2012. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az albérlet várostól függ. Kolozsváron 150től(euró) kezdődik egy két szobás bútorozatlan, Marosvásárhelyen 120ért már kapsz bútorozott egyszobást. + persze ha több szobásba költözöl, akkor hányan laktok ott. egy szobában laksz-e valakivel stb.. ismerek olyat is Marosvásárhelyen, hogy 60 euróból kijön a bér. Ja és bérekhez persze még jön a fogyasztás.
2012. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
koleszban laknék szal az nem vészes, inkább azon gondolkodom ogyha elvégzem az egyetemet akkor majd vajon elfogok e majd tudni helyezkedni
2012. dec. 8. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát az itt is a szaktól függ, mint máshol. Hol szeretnél tanulni ?
2012. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyvárad
2012. dec. 8. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát a kaja-pia, rezsi olcsóbb Romániában és nagyon szép, modern házak/lakások vannak olcsóért albérletbe
2012. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azert az egyetemek minoseget sem art figyelembe venni. A magyar egyetemek minden ellentetes velekedessel szemben nemhogy nem kiemelkedok, de csupan 4-5 egyetem van az orszagban amit europai es vilagszinten ertekelhetonek lehet nevezni. Azonban a magyar egyetemek meg igy is lenyegesen jobbak mint a romanok. A magitelesuk is jobb - a magyar egyetemeket se bojszintjak le kulfoldon, de minel keletebbre mesz, annal inkabb romlik a megitelesuk. (Es tegye fel a kezet az aki Mo-on elismerosen bologatna egy ukran vagy roman diploma hallatan...)
2012. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki igazán tanulni akar, az fog tanulni, érdeklődni. Ha magyar erdélyi egyetemekről beszélünk akkor a Babes-Bolyai T.E. sem lebecsülendő ill. a marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetem sem. Számos külföldi kapcsolataik vannak, és aki nem pénzért végzi el az egyetemet azon igenis meglátszik. És ez szerintem mindenhol így van. Ismerek BBTE-n végzett kutatót aki most az Egyesült királyságban sikerekkel érvényesítette tudását, valamint Norvégia, Svédország stb. A MOGYE-n végzettek is csak úgy mennek Németországba állásért. Az, hogy miért az nem kérdéses, a lényeg azon van, ha valaki nagyon akar az tud. Ha meg "csak hogy legyen diploma" akkor mehet bármelyikre, mert úgysem lesz magas szinten. És szó mi szó, a Magyarország által segített erdélyi Sapientia egyetem sem olyan magas színvonalú a jó felszerelés ellenére.
2012. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!