Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egy amerikai középiskol...

Milyen egy amerikai középiskola, egyetem színvonala?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezném akik tanultak vagy tanulnak is kint. Az a tudás a magyar viszonylatba mennyit ér?

Valós a negatív sztereotípia?

Esetleg élmények.



2012. dec. 11. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen az USAban is vannal elitsulik és legalja gyújtők. Egy gyenge egyetemi papírral itthon elküldenek, míg a harvardi diplomával bárhol szívesen látnak.
2012. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt is akartam írni, hogy egy átlag iskolára gondolok. Nem a végletekre.
2012. dec. 11. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag amerikai egyetemi diplomával bárhol a világon el tudsz helyezkedni. De minden egyetem fizetős, ezt jó észben tartani.


Középsuliról nem tudok nyilatkozni.

2012. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kozepiskolakban is hatalmas a szoras. Egy kontinensnyi orszagrol beszelunk tobb mint 310 millio emberrel es hatalmas regionalis elteresekkel. A maganiskolak, sokszor benntlakasosak is rendkivul fontosak, foleg a keleti parton. Az oktatasi rendszer es szisztema az allamok hataskorebe tartozik, igy vannak nagyon jo oktatassal, es nagyon rosszal biro allamok is. Nyilvan jo gimnaziumok mindenhol vannak, persze. De ujfent, a kulonbsegek oriasiak.


Egyetembol van bo 6,000. Igen, hatezer. A vilag legjobb egyetemeinek elsopro tobbsege amerikai, a top 500 is magasan amerikai dominanciat mutat, es akkor az oktatasban kituno, de kutatasban kevesbe, ezert a vilagranglistakra fel mnem kerulo liberal arts collegekrol nem is beszeltunk. Mi az atlag? Az elso 100? De egy epkezlab amerikai egyetemi diploma jol hangzik barhol a vilagban.

2012. dec. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Halottam hogy vol egy fiu aki kint 8. Volt itt meg beraktak 4. Be... De nyilvan mert nem tudja a magyar alkotmanyt meg semmit. Kotelezo olvs stb. Meg h ott szarul tanitanak. De milott valaki letamad ezt csak hallottam noveremtol o meg a tanaratol es o ismeti a fiut.
2012. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Igen ez kb. igaz, ott nem tanítanak ennyi mindent, lehet a tárgyak között válogatni. Nekem Kanadában volt egy ismerősöm 1 évet, ahogy hazajött visszarakták egy évvel a hazai oktatás szerint. Ott kint nem tanultak ennyi marhaságot se. Matek összeadás, kivonás, szorzás, osztás és kész. Amerikába meg ha jól tudom gyakorlatiasabb az oktatás, tehát nem azt várják el, hogy tanulj meg 15 oldalt töriből egy hét alatt és írj egy dolgozatot. Inkább beadandók vannak vagy számítógépes dolgok, e-mailben kell küldeni a tanárnak, stb. Mindenütt van szervezett sportfoglalkozás (futball, baseball, kosárlabda), egyéb iskolai programok a tanítást követően. Otthon nem is nagyon tanulnak semmit. Vannak persze elit gyűjtők meg ilyen vallási iskolák is, ezek szabad kezet kapnak a tananyag összeállításában. Persze ezek fizetősek. De a normál középiskolák, egyetemek is színvonalasak.
2016. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!