Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skócia egyetemi felvételi....

Skócia egyetemi felvételi. Tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Ha valaki/ ismerőse ott tanul/t írna nekem pár szót róla?


Milyen érettségi tárgyai voltak, hányast kapott, mit tanul most, munka mellett lehet-e/egyáltalán vannak-e egyetem mellett munkalehetőségek?


matek, angol, fizika, töri menne 5-ösre, de a magyar biztos nem. ez probléma? év végi jegyekben hasonló a helyzet, magyar 3, fizika 4, többi 5. megfelelő nyelvvizsgám megvan.


plusz egy olasz érettségi/középfok segít valamit?


igazából nem a szak a lényeg, hanem hogy felvegyenek.


2013. jan. 2. 17:28
 1/2 Dubi ***** válasza:

Kémia szakon tanulok St Andrews-ban, emelt kémia 5-ös, emelt angol 5, közepek magyar 4, matek 5, fizika 5, biosz 5, töri 5.


Az esélyed megvan a bejutásra, ötös átlagú érettségi elvárt, ha ezt tudod teljesíteni... Az év végi jegyek egyáltalán nem számítanak.


Diákmunkát végezhetsz, van valami korlátozás rá h hány órát, de arról is hallottam, hogy van aki fő műszakban dolgozik Edinburghban egyetem mellett, és abból él meg.


Olasz nyilván segít, kitűnsz a tömegből, ha pedig humán irányban mész tovább, kifejezetten hasznos lehet. A spanyol nyelvet nagyon szeretik, az majdnem olasz.


Szerintem van esélyed, de nem a legjobb helyekre, hanem a felső-középkategóriásokba.

2013. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én bárminek örülök, köszönöm a válszodat.
2013. jan. 10. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!