Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsga? Írásbelinél...

BME nyelvvizsga? Írásbelinél mennyire szigorúak? A tesztek onnan nem veszélyesek, de pl. a szóbeliről sem tudok semmit. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A szóbelitől én rettegtem, de most már látom, hogy nem kellett volna. Nekem két néni volt a vizsgáztatóm és nagyon kedvesek voltak, végig mosolyogtak, ha valamit nem tudtam segítettek, stb. Nekem listeninggel együtt 78%-ra sikerült végül az angol középfokú szóbeli.

Szerintem írásbelinél sem olyan szigorúak, abszolút nem vészes a nyelvvizsga. Persze egyénfüggő, ha tudod az angolt akkor nagyon könnyű, ha nem, akkor meg fogsz vele szenvedni.

2012. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát, nagyon gyorsan tanulok, csak lusta vagyok :( 3 hónap múlva megyek és jelenleg könyveket olvasok meg filmeket nézek, mert a nyelvtannak meg az 1000 kérdésnek nem tudok nekiállni, egyszerűen rettenet nekem.
2012. jan. 28. 18:17
 3/4 Nyelvvizsgás válasza:
Milyen típusú a listening?:)
2012. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A listening két részből áll, az egyik olyan, hogy "jegyzetkészítés", tehát vannak kérdések és arra kell válaszolni, nem egész mondatban, hanem csak szavakkal. Van olyan kérdés mondjuk, hogy "sorolj fel két dolgot amit lehet enni az étteremben", na és ott pl. nem csak két dolgot hallasz, hanem négyet, de bármelyik kettőt leírod a hallottak közül megkapod a pontot.

A második feladat pedig szimpla igaz-hamis.


Kérdező: Én az 1000 kérdésből is tanultam és nagyon tudom ajánlani, főleg azokat a részeket ahol le van vázlatolva egy-két dolog nem pedig csak a tömör válaszok vannak. Nyelvtannak pedig Rimaszombati Károly könyvét ajánlom, mert nagyon jól elmagyaráz mindent és a példamondatok pedig viccesek :) De mondhatnám még Martin Csaba 2B or not 2B könyvét is, ahol rengeteg jó kis szófordulatot és tippet találhatsz a nyelvvizsgára, nekem az is nagyon jól jött:)

2012. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!