Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ebben az esetben is felsőfokú...

Ebben az esetben is felsőfokú német nyelvtudás kell németországi egyetemre?

Figyelt kérdés

Olaszul és franciául jól beszélek, németül viszont maximum a középfok lenne meg gimnáziumi tanulmányaim végére.

Én viszont rögtön érettségi után ki szeretnék menni német egyetemre tanulni (olaszt és franciát, mert tanár szeretnék lenni), viszont ha jól tudom, igazolni kell a felsőfokú nyelvtudást. Nekem ez nem lenne meg, max. a középfok, viszont nem szeretnék nyelvtanulás miatt egy évet halasztani, mert eleve 20 évesen végzek a gimnáziumban (kéttannyelvű).

De ebben az esetben is szükséges a német nyelv felsőfokú ismeretének igazolása?

Hiszen ha abból indulok ki, hogy pl. itthon az olasz szakon (egyetemen) olaszul tanulnak mindent a diákok, míg a francián franciául. Tehát az egyetemi tanulmányaik során az anyanyelvükre nincs is nagyon szükség. Ez Németországban is így van?


2012. nov. 4. 01:33
 1/6 egroyelid válasza:
Szia! Attól függ, mennyi időd van érettségiig. A középfok biztosan nem elég, kivéve ha angol nyelven fogsz tanulni, de akkor is minimum felső és nem is akármelyik. El kell kint fogadniuk. DSD a legcélszerűbb, de úgy lenne értelme, ha németül tudnál, úgy tanulnál, és diploma után haza se jönnél. Ha orbán féle tanulmánnyi szerződést te sem tudod elfogadni, akkor így számolva nem is drágább mondjuk Bécsben tanulni. Hol tanulsz most, és milyen tagozaton? Hányadikas vagy? 22F
2012. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy olasz kéttannyelvű gimnáziumban tanulok, 11.-es vagyok.
2012. nov. 8. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne az egyetemmel felvenned a kapcsolatot, ott érdemben tudnának választ adni a kérdésedre.


off: ha olasz kéttannelvű gimibe jársz és olasz-franciát akarsz tanulni akkor miért nem olaszországba mész?

2012. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért, mert az olasz egyetemek nem a színvonalukról híres.

Az igazat megvallva, ettől függetlenül imádom Olaszországot, és Franciaországot is, de valamiért Németországba húz a szívem.

2012. nov. 12. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit tanulnál ?
2018. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga legyen
2018. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!