Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tajvanon milyen az iskolarends...

Tajvanon milyen az iskolarendszer?

Figyelt kérdés

szeptembertől kint fogok élni tajvanon a családommal, és nem nagyon értem ezt az iskolás dolgot. Nekem milyen iskolába kell mennem? Nyolcadikos vagyok most. Gimnáziumba járok, spec. mat.-on tanulok, bírom a strapát, jegyeimmel sincs gond. Milyen fajta iskolát ajánlotok? Külföldieknek tervezett vagy rendes kínai? Fizetős a suli? Newtaipeiben leszek. Nagyon nagy célom a kínai nyelv megtegtanulása (min. középszintű nyelvizsgáig) ezért szeretném, ha olyan környezet lenne, ahol a leggyorsabban tanulok meg kínaiul. Normális válaszokért megy a zöld :)


14/L



2013. jan. 15. 18:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Es van egy 10 eves ocsem. Jarhatunk egyfajta suliba?
2013. jan. 15. 21:14
 2/4 anonim válasza:
100%
én 1 évig éltem kint Tajvanon Taipei-ben cserediákként. Mindenképpen külföldieknek fenntartott suliba menj, mert az átlag tajvaniak nem beszélnek angolul, pedig a többségük 2-3 éves kora óta angolul tanul. Vszínűleg gimibe fogsz járni, ott az kb. 15 éves kortól van. A tesód sztem egy olyan suliba kerül be amit Junior High-nak szoktak nevezni, ez a magyar felsős korosztálynak felel meg. A külföldieknek fenntartott sulik általában sokkal jobb minőségűek mint a köziskolák, viszont többségében fizetősek. De a kínai iskolákat tényleg semmiképp sem ajánlom, ha kint élsz simán meg tudsz tanulni kínaiul anélkül is, hogy a suliban kínaiul beszélnének hozzád, viszont ha kínai suliba mész garantálom, hogy egy szót sem fogsz éretni az egészből. Én kínai családokkal laktam és olyan 3-4 hónap után egy hétköznapi beszélgetést simán fent tudtam tartani velük, de az órákat, csak kb. 8 hónap után keztem minimálisan megérteni. Tehát tömören, ha kínai suliba mész azzal elvesztegeted az idődet, és az energiádat. Sokat kell majd tanulnod, eljárnod kínai helyekre pl. Night Marketekbe ahol gyakorolhatod majd a nyelvet a kezdetektől, de különtanár előny, a leggyorsabb tanulási mód, pedig a helyiek megismerése, de ne lepődj meg ők sokkal inkább gyerekek 14-15 évesen mint mi, úgyhogy eleinte fura lesz ismerkedni. Sok sikert :)
2013. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld! :)


Miket mondjak, hogy beolvadjak a környezetbe? Mert attól félek, hogy elítélhetnek, mert európai vagyok, más mint ők.

Milyen dolgokat érdemes csinálni? Még annyi kérdésem lenne, írhatok neked?

2013. jan. 19. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is Tajvanon fogok élni szeptembertől. Bár én 19 vagyok és 4 évre megyek egyetemre.
2013. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!