Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskolarendszer van...

Milyen iskolarendszer van Amerikában és Angliában?

Figyelt kérdés

Részletesen szeretném tudni. Hány év az óvoda, iskola meg ilyenek.

Csak olyanok írjanak akik tapasztalatból tudják, vagy van amerikai vagy angliai ismerősük.

Ha valaki csak olvasta vagy hallotta, olyan ne írjon (sose tudhatod, hogy jól mondták vagy írták-e a neten)


2010. máj. 27. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Angliában (legalábbis ahol mi éltünk) reggel 9-től délután 3-ig volt oktatás. Leckét minimális mennyiségben kaptak, az utolsó órában játszottak a gyerekek. /10 éves gyerek/

Gyakoroltak olvasni, írni, számolni és franciául, de azt játékosan :)

jártak kirándulni, szinte mindent a suli fitetett :)

2010. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább az érdekelne, hogy hány éves kortól mennek óvodába, iskolába, meg középiskolába. Szóval melyik iskola hány évig tart.
2010. máj. 27. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

például: [link] ??

De még egy csomó találatot kidob a Google.. Jó lenne ha használnád is, hiszen neked is a BARÁTOD! :D

2010. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pont erről írtam az elején. Lehet, hogy kiböngészek valamit de ki tudja, hogy mennyire pontos a szöveg. Ezért szerettem volna olyantól választ kapni aki élt ott vagy ismerőse él(t) ott.

Egyébként köszönöm a linket, egyelőre csak nyelvtanulási lehetőséget találtam de majd jobban átnézem.

2010. máj. 28. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Amerikaban nottem fel, arrol tudok irni.

Az ovoda az itt a 'preschool', ez nem kotelezo es fizetni kell erte (ha jo helyre megy a gyerek, akkor eleg sokat...). Ezutan jon a 'kindergarten' ami gyakorilatilag egy nulladik osztaly, vagy nem tudom:) Ide 5-6 evesen mennek a gyerekek, valami iskolai felkeszito-fele, ez sem mindenhol kotelezo. Ez alt. fel nap, ha teljes napra mesz akkor azert is fizetni kell. Ezutan jon az 'elementary school', ez az otodik osztalyig tart(10-11 evesek ekkor), majd jon a 'middle school' ez a 6-8dik osztaly (a 8dikba jarok itt 14-15 ev koruliek azt hiszem) utana meg a 'high school', itt nem szamokkal vannak megadva, hanem az elso ev a freshman aztan sophomore, junior and senior. Ezutan jon az egyetem/college, ezek valtozoak..

Amugy az elementary school es a middle school, vagy a middle school es a high school gyakran ossze vannak vonva, egy iskola alatt..

Remelem segitettem:) Ha erdekel valami, kerdezz nyugodtan!

2010. máj. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2010. jún. 1. 17:59
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

hát elég buta egy rendszer, meg is látszik, hogy a BrainDrain program nélkül az usa nem vinné semmire technológiailag.


(importálja az okos embereket európából és ázsiából)

2010. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Szar.
2010. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Miert mondtok velemenyt arrol, amirol fogalmatok sincs?? En eltem mo-n is egy evet, es rohadtul utaltam. Pl minek tanuljak muv. tortenetet ha orvosira akarok menni, es miert csak heti ketto biologiam van?? Tiszta hulyeseg. Itt azt tanulom, amire TENYLEG szuksegem van. Az altalanos muveltseget az elementary school (ALTALANOS iskola) adja, minden masnak annak kellene a feladatanak lennie, hogy arra a szakmara keszitsen fel, amerre tovabb szeretnek tanulni..
2010. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Aztán Amerikában meg azért köll collegeba járni, hogy legalább olvasni megtanuljanak az egyetemre. Az, hogy a Sárga tengeralattjáróra kollektíve verjük a faszunkat, az nem iskolarendszer (az más, hogy persze vannak elitiskolák), de gondolom, az átlagról kell beszélnünk, nem az extrém dolgokról. Nem muszáj a magyar általános iskolába sem tanulni semmit, tessék biológia szakos gimibe menni annak, aki orvos akar lenni, bár szerintem kevés, aki 6 évesen tudja, hogy mi akar lenni, és az is lesz. Egyébként neked konkrétan mit tanítottak?
2010. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!