Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi egyetemre hogy...

Németországi egyetemre hogy lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Még csak 9.-es vagyok,de szeretnék majd Németországban egyetemre járni a jövőben és ezért érdekel.Bármilyen egyetemre,szakra mehetek attól független hogy milyen középiskolába jártam? Mit kell fizetnem ha ott járok egyetemre? Mi szükséges hozzá?

2013. jan. 19. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
hát én is most olvasgatok ennek utána, hát nyelvvizsga kell mindenképp, kinti, rendes német, de egy közép elég...és sok ingyenes egyetem van, csak a kinti életet kell megfinanszírozni, ami legalább annyiba jön ki, ha nem többe, mint ha itthon fizusra járnál, de még így is megéri gondolkodni, hogy hol érdemesebb akkor már fizetni, meg ismerősöktől úgy hallottam, vannak kint pályázati lehetőségek, ösztöndíjak, amivel 0-ba lehet rendezni kb a költségeket...
2013. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!