Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék külföldön?

Hogyan tanulhatnék külföldön?

Figyelt kérdés
Angol egyetemre nyertem felvételt, de sajnos olyan drága a tandíj, hogy a szüleim nem tudják fizetni az évi 10 ezer font tandíjat. Tudna-e valaki abban segíteni, hogy milyen lehetőségeim lennének arra nézve, hogy ösztöndíj vagy pályázat útján kinn tanulhassak. Angol nyelven szereztem érettségi bizonyítványt is, nagyon jó eredménnyel. Minden álmom, hogy ezen az egyetemen tanulhassak.

2013. jan. 23. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de hogyha tudtad, hogy ilyen sok a tandíj, miért jelentkeztél? Amúgy biztos lehet valami támogatást kérni.
2013. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert amikor jelentkeztem még ha nehezen is, de tudták volna fedezni a szüleim, csak sajnos azóta apukám rokkant lett és másképp alakult az anyagi helyzetünk.
2013. jan. 23. 22:38
 3/4 Dubi ***** válasza:

10000 font tandíj? 9000 fontban van maximalizálva a tandíj Angliában, EUs diákként kamatmentes hitelt vehetsz fel rá, amit a későbbi jövedelmedből kell törlesztened. Úgy emlékszem (de utána nézhetsz) 21000 font bruttó éves fizetés feletti összeg 2-3%-t kell fizetned, 30 év után elévül.


Az ellátási díjat így is neked kell fizetned, ami kb 5-6000 font (nagyvárosokban olcsóbban is kijöhetsz, lévén több a lehetőséged), de hacsak nem valami elit koleszban akarsz élni, nem lehet 10000 font!


"Minden álmom, hogy ezen az egyetemen tanulhassak." - melyiken?

2013. jan. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Valóban 9eFont a tandij, én csak kerekitettem. Manchesterben szeretnék tanulni.
2013. jan. 27. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!