Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldön tanulhatnék 3...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön tanulhatnék 3 hónapot, de a párom nagyon ellenzi, mit tegyek? :S

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne rá, hogy kiutazzak Angliába 3 hónapra, és ott tanulhatnék. A nyelvtudásom is sokat fejlődhetne és kapcsolatokat szerezhetnék, ami a későbbi munkám során még nagyon jól jönne. Jelenleg egyetemen tanulok, de levelezőn vagyok. Minden nyáron ki tudnék menni a következő 3 évben, hogy Angliában töltsem az egész nyarat, és év közben is havonta legalább 1 hetet.

A barátom viszont nagyon ellene van, azt mondja, hogy ő nem bír ki nélkülem ennyi időt, meg hogy ha ezt bevállalom, akkor számomra nem is jelent semmit a kapcsolatunk. Állandóan azt kérdezgeti, hogy "Neked fontosabb Anglia, mint én?", és azt mondja, ha igazán szeretem, nem teszem ki őt ennek, hogy 3 hónapra csak úgy eltűnök.

Nem tudok dönteni. 3 hónap tényleg sok idő, és nekem is nagyon nehéz lenne nélküle, de másrészt viszont pompás lehetőség lenne a leendő karrierem szempontjából... fogalmam sincs, mit csináljak. :S


Mit tehetnék? Hogy döntsek így? Nem bírom, ha lelkileg ekkora nyomásnak tesznek ki, és a barátom nem érti, hogy ez nekem később még nagyon jól jöhetne... Hogy értessem meg vele? :S Vagy inkább ne menjek ki? Nem ér ennyit az egész, hogy rámenjen a kapcsolatom?

(Amúgy 4 éve vagyunk együtt, 1 éve el is jegyzett)


Szerintetek mit csináljak? :S


23/L


2011. aug. 15. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vidd őt is magaddal
2011. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha igazán szeret, akkor felfogja, és nem lesz ilyen önző,és elfogadja.

ez a kérdés, hogy "Neked fontosabb Anglia, mint én?" csak azt mutatja, hogy próbál érzelmileg befolyásolni.

én bevállalnám, mit veszíthetsz? ha a srác nem fogadja el, akkor rájössz, hogy ő sem volt jó döntés.

most lehet, hogy a kapcsolatotoknak vége lesz két hét múlva, vagy fél év múlva (és nem emiatt). te meg elhalasztottad ezt a lehetőséget. Ez befolyásolhatja az egész életed!


én elmennék, és ha tényleg szeret, akkor kibírja, meg persze te is :)

2011. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Menj ki! Nagyon jó lehetőség. El ne szalaszd. Ha szeret meg fogja érteni. A tudás kincs, de szerelmek jönnek mennek.
2011. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kívülállóként nehéz megmondani mit tegyél. neked kell érezned hogy ez még belefér-e a kapcsolatotokba. ha igen akkor hajrá, és később meg fogja érteni hogy fontos volt ez számodra.
2011. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Óriási lehetőséget kaptál, élj is vele!

Ha a párod tényleg szeret és nem csak kényelemből jegyzettel, akkor felfogja és el is fogadja a dolgot.

Esetleg ha tudod, magaddal is viheted.


Ha nem, akkor szerintem csak egy kényelmi kapcsolatról van szó, ahol a fiú csak azért van veled, hogy ne legyen egyedül. Hogy legyen valakije, aki mindig kiszolgálja az igényeit.

2011. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Mi a rákért kell kimenned? Előrébb semmivel sem lennél.

Önmegvalósításért....

2011. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Jó lehetőség lenne a számomra. Sokat fejlődne az angol nyelvtudásom is, lehetne külföldi ismerettségi köröm... nem lenne az olyan rossz.
2011. aug. 15. 11:49
 8/14 A kérdező kommentje:

A többieknek köszönöm a választ.

Nem gonosz a párom, nem akar zsarolni, vagy ilyesmi, csak nehezen viselné el azt a hosszú időt, és ők nem is állnak úgy anyagilag, hogy gyakran kijöhessen meglátogatni engem. Én se nagyon tudnék hazajárkálni. Persze, van telefon is a világon, de hát a külföldi hívások sem olcsóak. Magammal vinni sajnos nem tudom, ő itt dolgozik, és mellette egyetemre is jár. Nem lenne ideje rá.

Már én is mondtam neki, hogy ha egyszer a mennyasszonya vagyok, és közös jövőt tervezünk, akkor ezt a 3 hónapot nézze el nekem, de nagyon húzza rá a száját. Azt mondja, nem szól bele, meg hogy én döntöm el úgyis, de nagyon nem tetszik neki a dolog, és mindig kér, hogy ezt azért vegyem figyelembe. :S

2011. aug. 15. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

gratulálok, közös jövőt tervezetek már, erre te meg fogod az önmegvalósítást és kimész világot látni aminek semmi értelme.

Nyelvet akarsz tanulni nézz filmeket. 3 hónap alatt nem tanulsz semilyen nyelvet.

2011. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 napietus ***** válasza:

ha szeretne a pasid, akkor nem hátráltatna. 3 hónap semmi, én férjem sokkal több időt volt kint, ráadásul a Közel-Keleten, ami messzebb is van, mégse ment tönkre a kapcsolatunk. a helyedben viszont sürgősen elfelejteném azt a pasit, aki nem segít engem a fejlődésben, sőt, visszahúz.


29/N

2011. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!