Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki Erasmusra ingyen mehessen?

Figyelt kérdés
Mármint azt értem ez alatt, hogy milyen átlag kell, milyen szintű nyelvvizsga, esetleg nyelvvizsgák. Én az ELTE TTK-ra járok, és nagyon sok helyszín közül lehet választani, esetleg azt is leírhatnátok, mit érdemes választani. Előre is köszi a válaszokat.

2013. jan. 31. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Le van írva az ELTE Erasmus szabályzatában, hogy mik kellenek. Ha nem tudsz ennek magadtól utána járni, akkor nem javaslom, hogy külföldre menj tanulni.

Az egyetem választás már egy jó kérdés. Én is nagyon sokáig szenvedtem vele, már mindenfélét néztem: egyetemi rangsoroktól a Nobel díjasok számáig.

Igazából jó egyetemből kevés van benne, mert azok USA-ban és Angliában vannak. Én azt javaslom, hogy nézz körül olyan országban, amelyik nyelvéből van nyelvvizsgád, és amelyikben kevesebbet kell saját pénzből hozzárakni az ösztöndíjhoz (mert sajnos az ösztöndíj kevés kivételtől eltekintve sehova sem elég). Nekem Párizsba 300€ volt az ösztöndíjam, és csak a szállás 350 volt. És akkor még kaja, utazás..

2013. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Erasmus ingyenes nem? Legalábbis nekünk az volt...

Ha pályázol, és kiválasztanak (tehát jók a jegyeid), akkor mész, ha nem, nem. Ez attól is függ, hogy hányan pályáznak, ha mindenkinek jó az átlaga, akkor kevesebb az esély. Milyen szakos vagy?

2013. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 GerryPerry válasza:
Nyelvvizsga nem kötelező, de ha külföldi terepre mész akkor nem árt ha azzal egyenértékű nyelvvizsgával rendelkezel. Lesz egy eseti bizottság aki felfogja mérni az angol tudásod. Sima egyszerű beszélgetés. Én Romániában voltam magyar nyelven, elsőnek megkaptam Hollandiát de paráztam egyedül elindulni meg drága is lett volna. Egyáltalán nem bántam meg Romániát, pontosabban Kolozsváron voltam fél évet Erasmussal és most megyek vissza Campussal. :) De tudod mit, pont ma írtam erről egy cikket a blogomban, ha gondolod és érdekel csekkold le. Hátha másnak is hasznos infok vannak benne. [link]
2013. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!