Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova tovább? Nem tudom,...

Hova tovább? Nem tudom, milyen lehetőségek vannak külföldi továbbtanulásra. Tipp?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék tovább tanulni. Nehogy azt higgyétek, hogy tőletek várom a csodát. Hónapok óta kutatok már. Skóciát néztem ki, mivel angolt beszélem egyedül rendesen, de ott, és UK egész részén az egészségügyi szakok nem támogatottak. Rengeteg levelet írtam, de EU-s diákoknak nem adnak se kölcsönt, se semmit, márpedig én kölcsön vagy támogatás nélkül nem tudnék kijutni, mert nincs rá pénzünk. Ha itthon tanulok is tovább, hitelt kéne felvennem, szóval mindegy. Aztán gondoltam Finnországban angol nyelvű képzésre, de ott olyan drága a megélhetés, hogyha még egy évet halasztok is munkára, azt egy év alatt el is költöm. Hasonló a helyzet Norvégiában is. Ti nem tudtok esetleg valamilyen helyet, ahol tovább lehet tanulni egészségügyi szakra és külföldön van, angol nyelven, és valami hitel is elérhető? Bármilyen hely jöhet, csak németekhez nem mennék. USA, Európa, Ázsia, Ausztrália, bármi. Köszi a segítségeteket!
2013. febr. 2. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ausztria. Ott is van angolul oktatás, ráadásul ingyenes.

Persze ha neked az osztrák is német...

2013. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Retekszisz ***** válasza:
Ausztriában nincs angol orvosképzés. EGyébként meg kedves kérdező: mindenhova kell egy bizonyos pénzalap, hogy kijuss, csak ezt a legtöbb ember szereti elfelejteni. Ha a pénz a gond akkor leginkább itthon tudsz érvényesülni. És itthon miért kénr fizetned? Orvosira elég sok a támogatott hely.
2013. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ápolónői szakra szeretnék menni. Nekem olyan megoldások is megfelelnek, mint pl. amit a legtöbben Angliában csinálnak, hogy ki mennek dolgozni, és megkapják az EEA Migrant Worker státuszt, és emiatt már igényelhetnek hitelt. Ez ott a Nursing és Midwifery szakon nincs, de egész UK-ban. Szóval én halasztok is akár, csak nem túl sokat, mondjuk egy évet. Mert hogy Skóciában tanulhassak ingyen, ahhoz ordinarly residentnek kellene lennem, tehát három évig folyamatosan ott kell élnem. Azért tetszett Finnország, de ha mondjuk hajózni mennék is ki egy évre mondjuk óceánjáróra, akkor is csak annyit keresnék, ami kb. másfél év alatt el is megy ott a megélhetésre, part-time jobot meg olyannak nem adnak, aki nem beszél igazán finnül. Meg hát az a pénz is csak a töredékére elég.
2013. febr. 3. 08:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Tandíjra vehetsz fel Angliában hitelt, ill. Skóciában ugye ingyenes az oktatást. DE olyan helyet nem fogsz találni ahol ne lenne legaláb 150-200ezer forint a megélhetés HAVONTA, ezért gondold át nagyon, diákmunka le van korlátozva mindenhol hogy csak x órát dolgozhatsz abból nagyjából egy részét össze tudod keresni a megélhetésnek de csak nagyon szűkösen. Érdemes lenne esetleg kihagynod egy évet, pénzt gyűjteni és úgy kimenni... bár az sem sok mindenre lesz elég hacsak nem külföldön dolgozol valami jobban fizető helyen. USA meg ha nem vagy kiemelkedően jó sportoló akkor sajnos kiesik.

Ne add fel azért a kutatást, ha egyetemet nem is lehet, hogy más ilyen irányú képzést találsz, de szerintem a külföldi fórumokon érdemesebb kérdezgetni, mint itt. Biztos lesz aki ott él tud segíteni. Nehéz amúgy, de nem megvalósíthatatlan terv!:)

2013. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!