Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gimnázium után továbbtanulás....

Gimnázium után továbbtanulás. Olaszországban?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, és nagyon érdekel a külföldön való továbbtanulás lehetősége. Mindig is nagyon szerettem Olaszországot, tavaly ösztöndíjjal volt lehetőségem 1 hónapot kint tölteni Firenzében, és még jobban megszerettem az országot. Most is azt fontolgatom, hogy egyetemre is oda mennék, de eléggé bizonytalan vagyok, hogy pontosan mik is kellenek a külföldi továbbtanuláshoz. Engem konkrétan még Milánó (még konkrétabban: [link] érdekel, mert eddig csak itt találtam olyan egyetemet, ahol - legalább néhány tantárgyat - angolul is lehet tanulni. Angolt már kb. 8 éves korom óta tanulok, az olaszt pedig 3 éve kezdtem. Nyelvtudással nem hiszem, hogy probléma lenne, viszont jó lenne olyanoktól néhány tanácsot kapni, akik esetleg ugyanezt az utat választották, mint amit most én tervezek (nem csak Milánóba). Bármi érdekelne: hogy ők hogy kerültek ki, miért mennyit kellett fizetni, jó-rossz tapasztalatok. Illetve érdekelne, hogy valaki tudja-e, pontosan mit is jelent a "ISEEU certification" - ha jól értettem, köze van ahhoz a "vizsgálathoz", ami alatt kiszámítják, mennyit is kell tandíjként fizetnie egy-egy embernek. Erről valaki valami bővebbet..? Előre is köszönöm a választ, ha csak ismerősötök van kint, már az is hatalmas segítség lenne!

2013. febr. 13. 16:50
 1/1 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló terveim vannak :) bár én még csak 11-dikes vagyok. :) bocs hogy ezzel a hozzászólással nem segítettem, de sok sikert! :)
2013. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!