Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Németországban szeretnék nyelvsuliba járni. Havi 400 eurot kapnék az államtól mivel nyelvet tanulok. A szállással nem lenne baj. Miután fél évet lenémeteztem, szeretnék szakmát tenni ( CNC esztergályos ). Ezt itthon szerettem volna elvégezni, de most a párom miatt nagyon vonz németo. Félek, hogy külföldön nem sikerülne szakmát tennem a szakmai nyelv miatt, mivel még soha nem tanultam németet és elég nehéznek látszik. Ti, hogy döntenétek? Nem szeretnék szakma nélkül maradni egész életemre. 19\F
2013. febr. 21. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

ha nullarol indulsz a nemettel akkor eleg gazos a dolog. en ugyan fosulira jarok es mar kozepszinten beszeltem nemetul mikor kezdtem, de a szakmai szavakkal akkor is meggyulik az ember baja.

merlegelj ugy, hogy mi tortenne ha kimennel fel evre es meglatod hogy halad a dolog, azutan dontesz hogy mi lesz. meg persze azt is vedd szamitasba hogy mekkora kudarc (erzelmileg, anyagilag) ha nem jon ossze es haza kell jonnod. ha azt mondod erre, hogy vallalhato veszteseg, en mennek.

2013. febr. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gungasam ***** válasza:

A dolog nem is annyira gázos, mert a CNC szakmában a nyelv majdhogynem másodlagos. Ott a műszaki rajz, a programozás a döntő.Rengeteg dolgot nemzetközi kódokkal jelölnek ami magyarul is ugyanaz.Kifejezetten esztergályosnak nem ajánlom tanulni, inkább CNC megmunkáló központ kezelőnek és programozónak. Az esztergálás mint önálló szakma a CNC-zésben elég kevés lehetőséget nyújt, míg a megmunkáló központra való képesítés sokkal átfogóbb.A programozás feltétlen fontos mert azzal még akkor is boldogulhat az ember ha géphez nem jut de ha gépen van 2x annyit ér!

Tanulni,tanulni, tanulni....(V.I.Lenin)

2013. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi!
2013. márc. 4. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!