Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miképp járhatnék külföldön...

Miképp járhatnék külföldön suliba, vagy egyátalán van-e esélyem (nekem)?

Figyelt kérdés

Mint ami a legtöbb embernél gond,az nálam is, a pénz..

Illetve sajnos a(z)(angol)nyelvtudásom sem a legjobb.

tudom hogy fontos a jó nyelvtudás mert ott olyan nyelven is tanulnak,de folyamatosan "képzem magam"


Valakinek valami ötlete,javaslata,tapasztalata,tippje? :)



2013. febr. 27. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen suliba jársz most, ha jársz?

Vannak cserediák programok... középiskolában is... kimész és fél vagy 1 évet külföldön tanulsz, de a jegyeid itthon lesznek elismerve. Ezzel betekintést nyersz abba a kultúrába és oktatási rendszerbe, ahol tanulni szeretnél.


Ha már végeztél a középsulival, akkor pedig menj fel a kiválasztott külföldi egyetem (gondolom angliai) honlapjára és töltsd ki a jelenkezési lapot, csatold a megfelelő papirokat... és igényelj diákhitelt. Mindenhez pontosan ugyanannyi jogod van, mint az állampolgároknak... maximum azt mondják, hogy a tárgyaid nem megfelelőek és ezért csinálnod kell valamiféle előtanulmányt...

2013. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha minden jól megy idén érettségizem:)


Ezen a cserediákon én is már agyaltam,csak lehetőség eddig nem igen volt..bár most sem tudok róla sajnos


Diákhitelbe nem tudom bele mernék-e vágni,mert mi van ha nem lesz állásom vagy valami,mert sajnos a mai világba:/

2013. febr. 27. 18:45
 3/5 anonim válasza:
Szia! En kikoltoztem ide New York-ba mar harom eve. En azt javaslom, ha egyetemre akarsz jonni, es nem akarsz rengeteget fizetni erte (a legtobb nagyon draga) nekunk a tanarok itt azt javasoljak, hogy menjunk egy Community College-be, ahol kapunk egy szakmat ( kb. 30-45 dollaros orabert kapsz, a szakman fugg). Szerintem ha kijossz es talalsz egy munkat akkor dolgozhatnal itt egyetem mellett es meg az angolodon is javithatnal. Itt nem kell minden nap bejarni orara, hanem ketszer egy heten. Egy CC-ba mindenkit felvesznek egy kb 2000 dollar egy evre. Nagyon megeri es ket ev mulva meg jol is kijossz belole. Mivel en most fogok menni egyetemre sokat beszelt a tanaraim rola, igy tudom hogy mirol beszelek. Ha van kerdesid, csak kerdezz. Szia
2013. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem azok alapján amiket leírtál ne menj ki. Felsőfokú angol nélkül nehezen fogsz tudni munkát találni, és ha nincs munkád nincs pénzed, akkor meg miből fizeted a szállást és kaját.

Amerikában még hozzá jön, hogy egy évre kb 2000 dollár a biztosítás, és a repülőjegy is 200e forint. És bár a CC jó lenne neked, de angol nélkül itt is esélytelen, hogy állást kapj.

2013. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

második köszönöm a részletes választ,és neked is harmadik!


harmadiknak még annyit hozzátennék, hogy akkor képzem magam tovább,és ha majd meglesz megyek;)

2013. márc. 1. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!