Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Létezik ilyen át/továbbképzés?

Létezik ilyen át/továbbképzés?

Figyelt kérdés
Angol és magyartanár szeretnék lenni, de nem szeretem a magyar irodalmat. Az angol irodalomért viszont égek, mint a tűz. Nem kertelek. Lényegében szeretném, ha lehetne egy opcionális lehetőségem miszerint szeretnék egy darabig Magyarországon tanítani angol nyelvet és magyar irodalmat valamint nyelvtant gimnáziumban, de később majd szeretnék kimenni külföldre tanítani angol nyelvet és angol irodalmat... nem tudom, hogy lehetséges-e ez azután hogy már megvan a diplomám magyarból... Valaki tudna erről valamit mondani? Hogy hogy lehetne megvalósítani ezt a folyamatot, mert én sajnos nem tudok az ilyen felsőoktatásos dolgokról szinte semmit sem...? Előre is köszönöm szépen a válaszokat. Miranda

2013. febr. 28. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem fog itthon olyan munkára kéepzni, amit csak külföldön tudsz kamatoztatni.

Ha nem szereted a magyar irodalmat, kínszenvedés lesz a magyartanári. Amit angol szakon tanulsz, az pedig nem sok, bár elég lehet egy tanárnak. De nem tudom, miért foglalkoztatnának téged egy angol nyelvű országaban (hiszen máshol legfeljebb egyetemen taníthatnál angol irodalmat, ahhoz viszotn sok kell), amikor nem vagy anyanyelvű, és sosem fogsz anyanyelvűként beszélni.

2013. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dubi ***** válasza:
Ott a pont.
2013. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gungasam ***** válasza:
Tanítani akarod TE a magyar irodalmat? Szegény tanítványok..ha a tanárjuk sem szereti a tárgyát, hogyan ébreszthet vágyat a tanítványokban e tárgy iránt?
2013. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:
Foglalkoztathatnak angol tanárként angol anyanyelvi területen.Például afrikai meg ázsiai bevándorlóknak tarthatsz alapfokú angol nyelvtanfolyamokat, akik az angol nemzetközösség államaiból tudatlanul de könnyedén bevándorolhatnak.
2013. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!