Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakosodással kapcsolatos...

Szakosodással kapcsolatos segítségre lenne szükségem! Szerintetek mi éri meg jobban: Európa-jogi szakjogász (angolul) vagy kriminalisztikai?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendőrségen dolgozni, de lenne rá esélyem a kriminalisztikával?

2012. nov. 6. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

A szakjogászi képzések a gyakorlatban semmit sem érnek. Nekem egyébként kettő is van.....

Ügyvédként dolgozom és ügyfélcsalogatónk ideális, de másra nem jó. Szakmailag semmit nem ér. Sokkal több vagy, ha inkább joggyakorlatot olvasol.... ez a szakosodásara is igaz. Inkább szakkönyveket, internetes cikkeket olvass, sokkal többre mész vele, mint gy szakjogászival.


Persze, ha ráérsz kb. 2 évig évig, van felesleges 450.000 - 500.000, - Ft készpénzed, amit végképp nem tudsz mire elkölteni, akkor hajrá.



A rendőrségen leginkább - legkézenfekvőbb módon - rendőrként dolgozhatsz elsősorban, ill. jogi végzettségű rendőrként.


Jogászként nagyon nehéz bekerülni a rendőrségre, legfeljebb, ha van ismerősöd.

2016. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Végül velem is ez lesz: ügyvéd lettem, lett is ún. "szakterületem" (ügyvédjelöltként tanultam bele nagyon egy területbe, ügyvédként pedig ezt tudom kamatoztatni), de nem végeztem semmiféle szakjogászit, mert mások szerint sem éri meg az árát.


Egyébként nem dolgozom, és sosem dolgoztam rendőrségen, és nem is bánom. Változtam. :) Polgári jogi területen tevékenykedem, a büntető kevésbé vonz.

2016. júl. 16. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!