Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most fogok érettségizni és...

Most fogok érettségizni és külföldre szeretnék egyetemre/főiskolára járni. Milyen lehetőségek vannak erre?

Figyelt kérdés
Körbe néztem, de csak Erasmus lehetőségeket találtam, ezek viszont olyanoknak vannak akik már a felsőoktatásban tanulnak. Melyek azok az országok ahol ingyenes felsőoktatás van külföldiek számára is? Milyenek külföldön a diákmunka vállalásnak a feltételei, milyen könnyen lehet találni? Sajnos a szüleim abszolút, de nem tudnának anyagilag támogatni. Ill. mekkora az a min. kezdőtőke ami kelhet? Angolul jól beszélek. Már több angol egyetemnek is írtam, de eddig egyikre sem kaptam választ. Egyáltalán szülői támogatás nélkül lehetséges lenne belekezdeni, nulla tőkével?
2013. márc. 12. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem tudnak támogatni akkor necces. Mert hiába ingyenes a tanulás, lakni, enni, közlekedni ott is kell, és nyugaton drágább az élet mint itthon.
2013. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A kollégium kapásból marha drága, amit nem fogsz tudni fizetni. Kaja stb. szintén nem egyszerű.

Diákmunka, lol, hát, létezik ilyen, de messze nem olyan profin, mint nálunk.

2013. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, közben találtam egy blog-ot ahol viszonylag elég részletesen leírják mire kell számítani.


[link]


Skóciát néztem ahol az alapképzést ingyen meglehet szerezni, de itt is a lakhatás és a megélhetés kb. évi 2-3 millió Ft-ból jönne ki. A legtöbb helyen pedig 1. évben még ösztöndíjra pályázni sem lehet, ill. semmiféle szociális juttatásokat nem igen lehet csak 2-3 év után igénybe venni.


Aztán néztem Ausztriát (amit előre kilőttem mivel nem tudok németül), de ott is havi 200-300 ezer Ft kb. a megélhetés + ha, angol nyelvű szakot választunk akkor még tandíjat is fizetni kéne talán.


Hát akkor nem a magyar átlag embernek találták ki, ezeket az oktatási formákat. Azért jó volt egy kicsit álmodozni. :) Na mind1 akkor szakmát tanulok.


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 12. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Így van, megy a néphülyítés, hogy külföldön milyen jó.. a fenét jó. Nincs kolbászból a kerítés.

De örülj neki, hogy most jöttél rá, és nem majd ott szeptemberben, néztél volna pénz nélkül, boci szemekkel a több száz ezres csekkekre :D

2013. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dubi ***** válasza:
Ha most fogsz érettségizni, az UK-s jelentkezést le is késted, január 15 körül volt a határidő.
2013. márc. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!