Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadában szeretnék élni....

Kanadában szeretnék élni. Érettségi, nyelvvizsgák után ki szeretnék menni egy nyárra belekóstolni, ott valami lovas farmon dolgozni és ott addig valami nyelvsuliba járni. Mennyi ennek a realitása és miket kell hozzá csinálni? Mennyi a repülőjegy?

Figyelt kérdés

Arra a körmyékre szeretnék költözni, ahol a Heartland (lovas sorozat) játszódik/forgatják. Azt tudom, hogy csak úgy nem telepedhetek le, vagy férjhez kell mennem egy kanadaihoz ami számításba se jöhet), vagy munkát kell találnom (az oké, de előtte még tanulni szeretnék), vagy felvêtelt kell nyernem egyetemre. Akármilyen lovas (csak ne állatorvosira) suliba azon a környéken. Milyen iskolák vannak? Honnan tudnék infót szerezni? Segítség lehet a bejutáshoz a magasabb színtű röplabda és/vagy a Póny Klubos vizsgák?

14/l


2013. febr. 10. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kanadába a jegy olyan 210 ezer forint környékén van nyáron.

Az a gond, hogy 14 évesen senki sem fog alkalmazni munkára, főleg nem egy farmon.

Ha nincs kint ismerősöd, akkor elég sok pénzbe kerül 3 hónapig ott lenni (szállás, kaja, stb), főleg, hogy egyedül nem is engednének (mivel még gyerek vagy).

2013. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerk.: most olvastam megint el. "Érettségi, nyelvvizsgák". Így értelmét veszíti amit írtam.
2013. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem(: am vannak kint rokonok, de nem ott szeretnék lakni, hanem egy farmon dolgozni, úgy h aza a fizu h ott lakhatok, kajálhatok és fizetik a nyelvsulit.
2013. febr. 10. 16:32
 4/11 Dubi ***** válasza:
100%
Milyen édes kis álom :)
2013. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom h irónikusan mondtad-e? De lehet h most csak àlim, de komoly cél is!
2013. febr. 10. 21:00
 6/11 Dubi ***** válasza:
100%
Ironikusan is meg nem is, megkönnyeztelek :) De azért hajrá, semmi sem lehetetlen!
2013. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. febr. 10. 22:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy egy sorozatforgatásnak semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen az élet igazából az adott helyen? Az ott élőktől kéne inkább kérdezősködni, hogy milyen a közbiztonság, milyen összegből lehet egy hónapban kijönni, közlekedés stb.

Érettségi után mennél ki egy nyárra vagy most? Érettségi után még akár ha van ismerősöd, de 14 évesen semmilyen munkára nem fognak alkalmazni. De 18 évesen is maximum takaríthatsz majd a lovak után ha nincs képzettséged. Információt az iskolákról az internetről tudsz szerezni... van egy pár. Ha nem beszélsz még rendesen angolul akkor kérj segítséget olyantól aki beszél és utána tud neked nézni, lefordítani neked, meg írni egy emailt a suliknak amik tetszenek, hogy miket várnak el egy magyar diáktól. Ha a magasabb szintű röplabda alatt eu-s és egyéb nemzetközi versenyeket értesz akkor lehet segítség a bejutáshoz, hogyha a leendő iskoládban is szeretnéd majd csinálni. A póny klubbot meg csak viccből írtad.

Nem lehetetlen álom, nagyon fiatal vagy, még alakulnak,reálisabbá válnak majd úgyis az elképzeléseid, hajrá!:)

2013. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi:) a pony klub am egy nemzetkozi szervezet, aki nem csak 4 éveseknek küldöz rózsaszínplüsspónikat, nem, sok felnőtnek is van ilyen képzettsége.... Angolul még egyáltalán nem tanulok, majd jövőre, 9.től... Természetesen csak érettségi utan szeretnek kimenni mindenképpen egy nyárra egy farmra megtapasztalni, milyen is, zetszik-e... Meg előttw felvételizek magyar, osztrak, kanadai egyetemekre(bármi lovas témájú
2013. febr. 11. 20:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Iskolába, ahol segíhet q bejutáshoz a röpi) lehetséges h nem pont Kanada, mert az messze lenne a családomtól. Hanem mondjuk Ausztria, sokan kérdezik, miért nem m.o. , mert a tanyák nem tiszták, rendezettek És nekem igen is, a táj is fontos... Ami számomra a hegyek.... Előtte az is tervem h m.o. Mindenképp bejárjam, hatha mégis bukkqnok olyan helyre... Jó tanuló vagyok, Bp.i gimibe járok, sok mas lehetőség lenne, de mindenképpen állattokkal szeretnék foglalkozni.... Lovak, kutyak, marhá(: nem tudtok konkret oldalt ahol mondjuk apbertai egyetemek nevsora van, hogy valahol el tudjak indulni...
2013. febr. 11. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!