Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 6 éves kislány hogy kezdhetné...

6 éves kislány hogy kezdhetné szeptemberben Londonban a sulit?

Figyelt kérdés
Még csak elképzelés, hogy mi lenne, ha kimennénk egy évre nyelvet tanulni, pénzt félretenni. Szimbiózisban élek a kislányommal, tudom, sok anya megy ki a gyereke nélkül, de én nem bírnám, 1 héten belül hazajönnék. :) Egyedül nevelem, máshogy nem látom esélyét a lakáshitelhez szükséges önerő összeszedésének. Nemrég írtam alá a beleegyező nyilatkozatot az oviban, hogy a kislányom kezdheti az iskolát. Az iskolaalkalmasságin kiválóan teljesített, szóval nem tarthatom vissza még egy évet. Ha kimegyünk, és ott beíratom (nem beszél angolul), az ottani oktatás helyettesíti az itthonit? Itthon mit kell mondani, hol kell engedélyt kérni? Annyira ködös az egész, pláne, hogy az elhatározás még nem született meg, csak mérlegelek a lehetőségek alapján. Kérem, csak olyan válaszoljon, aki konkrétumokkal tud szolgálni. Köszönöm! :)

2013. márc. 20. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki szeretne nyelvet tanulni? A gyerek vagy a szulo is? Mert ha nincs nyelvtudas akkor nincs megfelelo szintu munka sem, ha lesz egyaltalan munka. Persze mas a helyzet, ha el kinn ismeros, van hova menni, de Angliaban kulon szoba kell a gyereknek es korabban is kezdik az iskolat (5 evesen). Nagyon draga a berleti dij, foleg Londonban, es a jobb iskolaert jobb keruletben kell lakast berelni. Egyedulallo szulokent ezt nagyon nehez megvalositani, raadasul a gyerek se jarhat egyedul, kell kisergetni oda is, vissza is. Ismeros segitsege nelkul ez nem tunik megvalosithatonak.
2013. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Folyt. En ugy mernek elindulni egy kisvarosba, nem Londonba, ha elne ott ismerosom, tudna melyik kerulet jo, hova erdemes beiratni a gyereket es lenne felesleges 2 millio Ft-om. A nyelvtudas hianya nem gond, foleg vegyes keruletben ertenek az integralt oktatashoz. Itt lehet szolni, EU-n belul elfogadjak az iskolakat.
2013. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs 2 millió forintom, ha lenne, nem gondolkodnék külföldi munkán. Köszönöm a hozzászólásodat, de van kint segítőkész ismerősöm, és angol szakos voltam a főiskolán, tehát a nyelvtudás nem probléma, mint ahogy a gyerekelhelyezés sem lenne az. Szóval engem tényleg az érdekel, hogy mi a menete, és ha kint élünk egy évet, akkor elsőben kell kezdenie Magyarországon, vagy másodikban.
2013. ápr. 12. 08:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem, akkor beirathatod magántanulónak itthon és levizsgázhat nyáron, ha külön foglalkozol vele és megtanuljátok az anyagot, az angolok más módszerrel tanítják az írást, betűket stb., de ezt te is jól tudod.
2013. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!