Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan győzzem meg a külföldi...

Hogyan győzzem meg a külföldi továbbtanulással kapcsolatban a szüleimet?

Figyelt kérdés

Szóval a szituáció:

Szeretnék kimenni külföldre, részben amiatt, hogy nyelvet tanuljak (ESOL tanfolyam Aberdeenben), illetve barátom szeptember óta ott tanul, és azóta vagyunk távkapcsolatban, és elég nehéz.

Viszont a problémám az, hogy szüleim iszonyatosan ellenzik, mondván, hogy külföldönj diszkrimináció van meg hasonlók, és állandóan azzal jönnek, hogy számoljam össze a megélhetést, hogy itthon mennyi lenne, és kint, Aberdeenben mennyi lenne.

De persze, ha itt Pesten tanulok, akkor itthon lakom ( ahol megőrülök anyámtól, mert egy önző nő, aki csak magával foglalkozik, részben emaitt akarok elhúzni innen), tehát nem kell lakbért, rezsit fizetnem, maximum vmennyi kaját szoktam magamnak venni.

Apám meg 60 éves, és részben a múltban él nagyon, és amiatt nem akar elengedni, mert akkor elveszít, és valószínűleg ott, Skóciában fogok letelepedni, pedig nekem Magyarországon kéne élnem, közel hozzá. De én meg nem akarok itt maradni, mert elegem van az oktatási rendszerből.

Meg mondja, hogy el kéne gondolkodni, hogyha az orvosin költségtérítésesre vesznek fel, elmenjek-e, mert ha át lehet kerülni államira, akkor kérdéses, mert vmennyit ki tudna fizetni. Viszont a Skóciára meg azt mondta, hogy nincs pénze, hogy finanszírozza.De én ezt nem is várom el, mióta tudom, hogy szeretnék a barátom után menni ( ő 20 éves lesz, én 19 vagyok, 1 éve vagyunk együtt) azóta gyűjtök pénzt, meg melózni fogok nyáron.

Mit tehetnék ebben a helyzetben? :(


2013. márc. 28. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Elöször is ennyire faitalon, nem hiszem, hogy sok jövöje van a kapcsolatotoknak a barátodal.

Másodszor egy egyetem MO-on nagyságrendekkel kevesebb költség, mint külföldön, ehhez jönne még a lakás és megélhetési költséged is - igy együtt egy HÓNAPBAN akár annyi is emenne rá simán, mint MO-on egy ÉV alatt.


Remélem, azzal tisztában vagy, hogy itt egy albérlet havi 100-150ezer Ft, plusz a rezsi és a kaja is igencsak drága, napi 600-1000 Ft a minimum.


Ha meg tudod EGYEDÜL oldani az anyagi részét, akkor menj, de ne más terhére akarj külföldön flancolni.

2013. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dubi ***** válasza:
Minimum 5-6000 font a megélhetés mindennel együtt egy tanévre. Mást nem tudok hozzáfűzni a kérdéshez.
2013. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a "külföldön jobb a megélhetés" maszlag, csak mézesmadzag, hidd el.

10 emberből 2-en bejön, a maradék 8 meg azt sem tudja, hogy hogy jöjjön vissza, mert még arra sem kapott pénzt.

2013. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Itteni diákmunkából sajnos azt kell mondjam, hogy felejtsd el, pedig Aberdeen még olcsóbbnak számít kb. havi 250000 kint a megélhetés és orvosi karok kint is fizetősek és orvosi kar mellett meghalni sincs időd még itthon se nem, hogy külföldön úgy hogy angolul tanulsz mindent. Itthon olcsóbban kijössz bár egyedül nem tudnád finanszírozni azt se ha tényleg az orvosira mész. Szóval erre ha nem hagysz ki 2-3 évet hogy külföldön dolgozz és nem veszel fel hitelt nem igazán van megoldás:(
2013. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem orvosira akarok menni, azt szüleim akarják. de azzal csak azt akartam írni, hogy AZT bezzeg fizetnék, amit ŐK akarnak.
2013. ápr. 1. 06:56
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

" csak azt akartam írni, hogy AZT bezzeg fizetnék, amit ŐK akarnak "


Szerintem EZ a természetes, mindenki azt csinál a SAJÁT pénzével, amit akar, ök is arra adnak, mit ök jónak találnak, hülyeségekre nem, elvégre ÖK dolgoztak emg a pénzért.

2013. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az otthoni orvosi díja meg az itteni megélhetés költsége nem összehasonlítható. Ha a szüleidnek nincs havi 150-200 ezer forintja arra, hogy te külföldön élj, szinte esélytelen, hogy sokáig húzd. Mielőtt én kijöttem egyetemre, egy évig güriztem otthon (és nem nyári munkát), és az a pénz pár hónapra meg a költözésre elég volt - munka alig van, diákmunkát még nehezebb találni, főleg olyat, ami passzol az órarendedhez (és vedd figyelembe, hogy az UK állampolgárok mindig elsőbbséget fognak élvezni, ha munkára jelentkezel). Egyetem mellett, főleg ha melós szak, nem tudsz annyit dolgozni, ami elég lenne a havi megélhetésedre, úgyhogy mindenképp kéne valamennyi támogatás otthonról.


A barátod hogy finanszírozza a kinti életét? Jelentkeztél már? Mer a szeptemberben induló képzésekre már lecsúsztál a jelentkezési határidőről.


Az első mondjuk jó nagy bunkó, nyílván te jobban érzed, mennyi jövője van a kapcsolatotoknak (mondjuk 19 évesen minden szerelem örökre szól :)) de abban igaza van, hogy nagyon fiatal vagy még. Ha jól értem, a barátod ezt a tanévet már kinn töltötte, tehát az egy éves kapcsolatotok kvázi 9-10 hónapját...


Sok tanácsot nem tudok adni, de ha valamire is jutni akarsz a szüleiddel/rajtuk keresztül, talán egy kicsit több tisztelettel lehetnél feléjük, megpróbálhatnád normalizálni a kapcsolatotokat. Aztán le lehet ülni, és észérvekkel győzködni őket.

2013. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Ja, és azt a 150 ezret nagyon alsó hangon számold, mikor kétszer is meggondolod, hogy mit veszel a boltban...)
2013. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már jelentkeztem sulikba annyira ne nézzetek hülyének.

És anyámék külön élnek, és nekik tök mindegy, mit csinálok, nem felel meg nekik. És van tisztelet feléjük, de anyám csak szemétkedik velem, nem is érdekli a sorsom, csak mások gyerekeit dicsérgeti, engem csak ugráltat, hogy ezt meg azt csináld etc.

Összeszámolva egy hónap kb. 500 fontból jönnék ki, de ez már nagyon rászámolt cucc, szerintem kevesebből is talán.

Az ESOL tandíját a fősuli fizeti, és mellé még kap a diák vmi anyagi tűmogatást, ami attól függ, mennyiből tartja fenn magát (szülők keresete, te kereseted, partnered keresete etc), és van egy család ahol a barátom tanít, és vmi 1500 font keresetük van,plusz családi pótlék és így is kap a csaj vmi 300-400 fontot a fősulitól.

Nem értem, miért szóljátok le, meg lehet oldani, és nem várom el, hogy anyámék dobjanak meg csak úgy egy tonna pénzzel, én meg húzok. De ha az orvosit tudnák fizetni, akkor nem értem, erre miért nem tudnának egy picit segíteni, vmennyivel.

Barátom koleszban van, ami elég drága, de ki tudták fizetni a szülei, és nem ment ki olyan sokkal.

Itthon 5,5 hónmapot voltunk együtt.

2013. ápr. 2. 07:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már jelentkeztél, és külön élnek, akkor meg már nem mindegy?
2013. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!