Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Ausztriában szeretném majd...

Ha Ausztriában szeretném majd elkezdeni az orvosi egyetemet, akkor most még gimiben milyen tantárgyat vegyek fel emelt szintre?

Figyelt kérdés
Csak 2-t tudok, szóval nem tudom mik lennének a fontosabbak. Német, biológia, kémia. Melyik 2-t lenne a legérdemesebb tanulnom, ha nem olyan nagyon elit egyetemre szeretnék menni, hanem csak egy átlagosra?
2013. ápr. 3. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott a felvételihez a tökéletes német elengedhetetlen, de emellett egy olyan felvételi van amelyben biosz, kémia, fizika és matek is van. De mivel Te sem tudod 100%-ra hogy odamész, ezért én a biosz-kémiát ajánlom, mert itthon azzal a legjobb boldogulni. Egyébként ha nem a hallgatói szerződés miatt mész ki, akkor szerintem maradj itthon, de még azzal is azt ajánlom.
2013. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt semmiképpen sem szeretném elkezdeni az orvosit. :/ egyenlőre a német, kémiát írtam be emeltre, és májusig lehet változtatni, így nem tudom. Vagy olyan amúgy van hogy ezekből érettségizek emelten és mikor már kijártam a gimit esetleg +1 évig még tanulnám a 3. tantárgyat és abból emeltezzek vhol?
2013. ápr. 3. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. De egyébként fakton nem fognak felkészíteni egy olyan tudásra, mint ami oda kéne, bioszból pedig nem fogsz tudni semmit. Szerintem hagyd a német faktot, mert ott felsőfokkal sem egyszerű a dolog. (elég ha átgondolod hogy magyarul mennyire nehéz az orvosi)
2013. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de még nyaranta is leutazok pár hétre ausztriába, mert vannak ott ismerőseim, szóval szoktam ott lenni, úgyhogy szerzek tapasztalatot a nyelvből. Én MINDENKÉPPEN ott akarok tanulni, bármi is lesz, mégha orvosira nem is vennének fel, akkor is. De az álmom ez lenne...
2013. ápr. 3. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvosira az emelt szintű biosz tudás elengedhetetlen, hidd el nekem!:)
2013. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodtan várj egy évet, ha most nem sikerül és emeltezz újra. (mert lehet)

Addig pedig ne hanyagold a németet. Eselteg utazz ki au-pairnak fél évre és meglesz.

2013. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

en AT-ban tanulok. szerintem fekudj ra a kemiara meg a bioszra...nemet felsofoku nem rossz, de kozepfokuval is el lehet boldogulni ha az ember odateszi magat. nekem kozepfokum volt mikor kijottem.

a megkovetelt szakszavakat igyse ugyse fogod tudni vagy csak nagyon kis hanyadat, kerestem anno tanfolyamot szakszora de nincs (amugy mernoknek tanulok szoval nem bufeszakrol beszelunk). inkabb tanulj az anyanyelveden tobbet rola, hogy konnyebben megertsd az elejen amit majd nemetul kell tanulnod.

itt nincsen ugyanaz a szak 50 masik egyetemen mint otthon :). szoval ha ide jossz orvosira, plane mondjuk Becsbe, akkor az eleg elit lesz szerintem...

2013. ápr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!