Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A lányom 16 éves mult szeptemb...

A lányom 16 éves mult szeptember 21-én, Angliába költözünk ki. A lányom 7-ik osztályos itthon még mindig (LUSTA) hová tudom beiratni kint iskolába? Vagy menjen dolgozni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

21 én költöztetek avgy fogtok??


mert úgy tűnik fogtok, ami érdekes XD

2009. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.A lányod lusta és 10. helyett csak 7.be jár?:OEz azért szerintem nem lustaság kérdése,én is lusta voltam nagyon,de ennyire nem,sőt már főiskolás vagyok,egyszer sem buktam.

Kint betudod íratni,kérdés felveszik e így,biztos,de lehet nem valami zimpi suliba fogják küldeni

2009. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kedsves első! a 21.én utan van egy vessző XD

Ugy gondolom elsőkent a nyelvet kellene elsajatitani es befejezni a sulit mint elzavarni nulla tudassal es tapasztalattal, hogy valahol majd gályáztassak.

2009. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Amugy meg igen...hogy 7.-es 16 evesen???????
2009. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kanada az úticél? :D:D


16 évesen jogilag kikorú még, nem fog munkát kapni szerintem, max valami diákmunkát.

16 évesen 7.-es? uhh az komoly... :D

2009. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bár én 8.ba voltam 17, de azért mert betegség miatt buktam :D Amúgy a lányod folytassa a tanulást, munkát még nem fog kapni.
2009. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az elején nem volt vessző...és tényleg nem tudtam értelmezni
2009. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Add el rabszolgának, arra jó lesz, s nem kell bajlódnod vele!
2009. szept. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem értem miért csak 7.-es????

Kint előbb kezdik az iskolát, 2-3 évvel, ami azt jelenti, 2-3 osztállyal jár előbb, mint itthon. De a tanulmányok hasonlóak. Más ütemben tanulnak, de a végére mindent tud az angol is, amit a magyarnak kell. PL. ők már hamar megtanulnak nagy számokkal szorozni, osztani, fejben számolni, nem egy évben tanulják meg az egész szorzótáblát, először csak a "könnyebbeket" (1,2,5,10) aztán a többit. Sokat írnak, a lecke kevés, szinte semmi (4-5 mondat 1-2 szóval)

Angliában nem szeptemberben, hanem már augusztusban kezdődik a suli, többször van hosszú hétvége, kisebb szünetek. A környéken bármelyik iskolába beírathatod, mond meg, hogy itthon magántanuló, köteles hazajárni vizsgázni, de kint is szeretnéd járatni a nyelv miatt. Nem lesznek vele olyan szigorúak, de foglalkoztatják majd. Ott is kap bizit, és ha itthon vizsgáztatod, itthon is.

kelleni fog neki egyenruha (fekete-fehér, elég egy sötét nadrág vagy szoknya, fehér vagy sötét ing-blúz-póló-pulóver-mellény.., sötét cipő) ne legyen kihívó és agyonsminkelt.

Dolgozhat is, ha inkább azt akar. Vannak mindenfelé gyárak (zöldség-gyümölcs válogató, takarítás, eladó, pincérkedés) persze kint is megnőtt a munkanélküliek száma, amúgy is nehéz elhelyezkedni. Ha nem beszéli a nyelvet, meg se próbálja, úgy nem kell! Interjú van, ahol meg kell szólalnia, neki kell(ene) beszélnie, ott leszűrik, amit akarnak. Egy pár papírt addig is el kell intézni, amivel munkát tud vállalni, munkaügyikben megteheted. Kell saját bankszámla, egészségügyi kártya...

kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos még.

2009. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Angliában 5 évesen kezdik az iskolát és náluk nincs középiskola meg általános iskola hanem tudási szint alapján kerül egyre feljebb és majd azután van szakképzés
2009. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!