Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mire van szükségem ha amerikáb...

Mire van szükségem ha amerikába vagy angliába szeretnék főiskolát, vagy egyetemet végezni? Van e lehetőség valamilyen ösztöndíjra?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.es. Az átlagom mindig nagyon közel van a kitünőhöz, szeretem az angolt és nem sokár teszem le a középfokú nyelvizsgát. Azonban már most azon gondolkodom, hol szeretnék tanulni. És tudom, hogy nem itt Magyarországon. Azonban nem tudom milyen ösztöndíj lehetőségek lennének, vagy hogy egyáltalán mi szükséges ahhoz hogy kint tanuljak?
2009. szept. 29. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy ez nem válasz a kérdésre de én is ugyanígy vagyok ezzel. Viszont az angoltanárom azt mondta hogy középfokú nyelvvizsgával nem mész sokra.

asszem a www.oh.gov.hu - n találsz valamit. nem sok mindent.

az tuti hogy nagy lehetőség. ha megtudsz valamit szólj :D

bár eléggé furi elképzelni h angolul írjak mondjuk egy 30 oldalas esszét mikor magyarul is nehéz lenne.

jahm nekem már van középfokúm felsőfokúra készülök.

és mindig csak tesiből vok négyes :D

2009. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit akarsz tanulni, hol és mennyi pénzed van. Ha csak ösztöndíjra támaszkodsz, talán Anglia jobb. Én az USA-ba jártam egyetemre, hát nagyon drága, teljes ösztöndíjra esély kb. nulla vagy az alatt...


Talán ez segít: [link]


Ez nagyon kedvezményes ajánlat egy angliai egyetemre kifejezetten magyaroknak (is).


Nyelvvizsgát kérnek, de nem a magyart, hanem vagy TOEFL-t vagy IELTS-t. Szerintem a középfok kevés hozzá, bár sulin is múlik, mert mindenhol mások a ponthatárok a nyelvvizsgaeredményt illetően, viszont a magad dolgát könnyíted meg, ha nyelvi probléma nincs.

2009. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2009. okt. 3. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
eloszor is tanulj meg helyesen irni ( nem Amerikaba,hanem AmerikabaN)... egy kozepfokuval meg a majdnem kitunosegeddel kitorolheted a segged. Orulj neki,ha Magyarorszagon felvesznek egyetemre..
2012. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!