Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen nehéz bejutni egy...

Milyen nehéz bejutni egy skóciai egyetemre?

Figyelt kérdés
Konkrétan a University of Edinburgh - Chemistry (BSc) érdekelne, kémiából és matekból (meg angolból) fogok emeltezni, bioszból középszinten angolul érettségizek. Azt már megnéztem milyen angol nyelvvizsga követelmények kellenek. Ha minden érettségim ötös lesz, mennyi esélyem van a bejutásra szerintetek?

2013. máj. 20. 14:42
 1/5 Dubi ***** válasza:
Fogalmam sincs... Alapból jók lennének az esélyeid, de ahogy hallottam, idén az összes magyar jelentkezőt elutasította Edinburgh (a jelentkezők mondták, kb 20-an). Azért érdemes megpróbálni, hiszen az alapkövetelményeket ezzel szerintem meghaladnád, jó personal statementtel és ajánlással sikerülnie kéne, ha elfogulatlanul nézik.
2013. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

engem idén elutasítottak, és rákérdeztem miért, a válasz pedig az volt, hogy csak 2 emeltem volt, és 3 kéne. (közben azért csináltam "csak" két emeltet, mert az volt a honlapjukon mint követelmény, de mindegy, ez más téma).


tényleg kb mindenkit elutasítottak az idén (és az elmúlt években is sajnos), de mindenképp érdemes megpróbálni, három emelttel jó esélyeid vannak.

mindenképp jelölj meg más egyetemeket is, pl Glasgow, Aberdeen, St Andrews.

2013. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! 2014-ben kezdenél? Mert én is akkor akarok kezdeni valamelyik skót egyetemen kémia szakon. Bár én Edinburgh-ra nem is gondoltam, oda esélytelennek látom a bekerülést, viszont St Andrews kémiaoktatás szempontjából a Uni of Edi előtt van pl, úgyhogy szerintem azon is érdemes gondolkodni. :) És persze ott közel sem ekkora a követelmény...:D
2013. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dubi ***** válasza:
St Andrews-ba magasabbak vagy egyenlőek a követelmények, max félrenéztél vmit. Az edinburghi egyetem egyébként nincs teljesen tisztában a magyar érettségi rendszerrel, viszont St Andrews jobban utánanéz a diákoknak.
2013. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Azt, hogy edinburgh-ba mik a követelmények, pontosan nem tudom, bevallom, de hát mindenkitől olyanokat hallok, hogy 3 emeltet kérnek stb. Viszont én St. Andrews-tól megkérdeztem e-mailben, és azt írták, hogy min. 5 tantárgy, ami két emelt szintet tartalmaz, és ebből az egyiknek kémiának kell lenni. Ez így nem tűnik magas követelménynek, persze tudom, hogy ezt érdemes túlteljesíteni.
2013. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!