Makaga kérdése:

Bécsben tanulás?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és anyukám Ausztriában él. Angolt tanulok, de el akarok kezdeni németül is, és kimennék egy vagy két évre Bécsbe tanulni. (Elvileg lehet olyat, hogy 1 évig úgy jársz oda, hogy nem osztályoznak semmiből. Szóval "évismétlés".) Szerintetek jó ötlet nyelvi vagy bármilyen más szempontból? Megéri? Valami tapasztalat? Esetleg infók a kinti tanulásról? :)

Előre is köszi!



2013. máj. 23. 19:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem hozzátenni, hogy vendéglátóipari szakközépiskolába mennék, ha van lehetőség. :)
2013. máj. 23. 19:34
 2/3 anonim válasza:
Hát én biztos nem tenném meg, ha tudsz angolul ne szánj egy egész évet a németre
2013. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy egy évet tolerálnak, de utána keményen megkövetelik az anyanyelvi szintet. Azt az egy "toleranciaévet" nem mindenhol adják meg, sok ismerősöm van akiknek nem adták meg és azért nem tudja befejezni a gimit. :-S meg azt is meg kell gondolnod, hogy ilyen rövid idővel az érettségi előtt kifizetődig-e. Nyelvtanulás szempontjából biztosan, de nehogy az érettségi rovására menjen. Ne értsd félre, nem akarlak lebeszélni róla, én imádok ausztriában lenni, csak látom, hogy szenvednek jó páran nálunk is.
2013. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!