Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van rá lehetőség, hogy egy...

Van rá lehetőség, hogy egy külföldi gimnáziumba tanuljak egy évet?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok, egy évet szeretnék egy angliai/amerikai középiskolába tanulni, nem csak nyelvet, ugyan azt, amit a helyiek. Nem ott szeretném befejezni a gimit, csak kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lehet egy külföldi suliban. Próbálta már valaki? Hogy lehetne elintézni? Tapasztalatok?

2013. máj. 20. 12:48
 1/7 anonim válasza:

Van lehetőség több országba is kimenni.

Az [link] oldalon minden le van írva. Ők szerveznek le mindent. A kiutazás árat le is 'faraghatod' ha igényelsz ösztöndíjat. Min 30% max 90%-ban fizetik:)

2013. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ott tanulni egy évet nincs sok értelme, ha hazajössz, baromi nehéz bepótolnod, legtöbb ilyen ismerősöm inkább egy osztállyal lejjebb folytatta, mert nem tudott hirtelen leosztályozózni, mivel az amerikaiak baromira nem azt tanulják az adott korosztályban, amit mi itthon, sőt többnyire semmire sem mész vele.

szerintem jobban jársz, ha kimész egy nyárra, vagy valami.

2013. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dubi ***** válasza:
Egyetértek a második hozzászólóval.
2013. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek..lehet, hogy igazatok van :)
2013. máj. 20. 17:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakinek van tapasztalata, részt vett ilyesmiben, azt szívesen meghallgatom :)
2013. máj. 20. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Abszolút nem lehetetlen, és nem is kell feltétlen közvetítő cég.

Az egyik rokonom annyi idősen, mint te fejébe vette, hogy angliába kijön tanulni egy évet gimibe. A szülei annyit mondtak neki, hogy ha elintézi, akkor kimehet, így hát a csajszi elküldött pár levelet iskolaigazgatóknak, érdeklődve, hogy átvennék-e egy évre. Egy várost választott és azon belül több iskolának írt. Kapott is választ, valahova felvették, sikerült szállást intéznie és szinte anyanyelvi angoltudással tért haza az egy év után.

Különbözeti vizsgát is simán lerakta, mivel angliában nem kérnek annyira számon, tudott mellette tanulni, anyagot küldtek neki az osztálytársai.

2013. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az uwc 2 éves, 10-11.esek jelentkezhetnek, a világon több mint 10 ilyen iskola van. az egész ingyenes, neked csak a kiutazást kell fizetned. viszont elég kemény, nehéz bekerülni és ott fejezed be a sulit. ha megcsinálod, angol nyelvtudásod anyanyelvi szintű lesz és bármelyik egyetem tárt karokkal fog várni itthon is, külföldön is.
2013. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!