Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha itthoni egyetemen elvégzek...

Ha itthoni egyetemen elvégzek egy BA és egy MA képzést és utána még tanulnék külföldön, akkor azért már fizetnem kell? (Alapvetően ingyenes külföldi egyetemről van szó. )

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 17:26
 1/4 Dubi ***** válasza:

A külföldi egyetemnek? Melyiknek a több ezer közül?


A magyar államnak? Az benne kellene legyen a szerződésben.

2013. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a magyar államnak, hanem kint. Ott számít , hogy már diplomásan érkezek az egyetemükre?
2013. jún. 14. 18:30
 3/4 A kérdező kommentje:

Kérdezhettem volna úgyis, hogy egy ingyenes külföldi egyetem Ausztriában, Dániában... -ott sem mind az tudom , de amelyik igen- akkor is ingyenes, ha már van diplomád?

Mert ugyebár itthon, ha elvégzel ingyenesen egy egyetemet, akkor utána már bárhol is szeretnél ismét tanulni, bármekkora pontszámot is értél el, fizetni kell. Arra voltam kíváncsi, hogy ez külföldön is így van-e.

2013. jún. 14. 18:40
 4/4 Dubi ***** válasza:
Angliáról és Skóciáról tudok nyilatkozni, ott tudomásom szerint a Masters-t nem fizetik és nincs is rá jelentős támogatás. Egy céget kell keresni, aki fizeti a tandíjadat, cserébe pár évet náluk kell majd dolgoznod - valahogy így működik azok számára, akiknek nincs elég pénzük.
2013. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!