Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A férjemnek külföldi munkája...

A férjemnek külföldi munkája adódott (München) számitásba vettük, hogy jövőre mi is utána megyünk (kitelepülünk). Gyermekünknek, hogyan intézzük kint az iskolai dolgait?

Figyelt kérdés
Gyermekünk most kezdte az általános elsőt.Nincs kizárva,hogy jövőre a férjem után megyünk,Németországban kezdünk új életet.Volt már valaki aki külföldre való költözés miatt kivette az általános iskolából a gyermekét?Magyarországon mik azok amiket ilyen esetben feltétlenül el kell intézni?Valakitől azt hallottam lehet kérni fél év halasztást az iskolából nyelvtanulás céljából.Valóban?Külföldön gondolom külön kell kérvényezni az általános iskolába való felvételt.Oda milyen okmányok kellhetnek?
2011. szept. 22. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos sokat nem tudok segíteni, csak annyit szerettem volna mondani, hogy szerintem keressetek ott a környéken ahova valószínűleg költözni fogtok magyar iskolát. Nem tudom mennyire reális ilyet ott keresni, de szerintem nehéz lenne egy most 1-ős általános iskolásnak fél évet adni arra, hogy úgy beszéljen németül, hogy jövőre már úgy legyen másodikos.
2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kellene másodikba mennie.A gyermekem nem év vesztes,most 6,5 éves.Szerintünk elsőbe járna ott megint...Remélem valami megoldás csak van,hiszen nem mi lennénk az elsők,akik külföldön kezdenek új életet.
2011. szept. 22. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!