Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnek Nemetorszagban vagy...

Szeretnek Nemetorszagban vagy Ausztriaban tanulni 17 eves vagyok nemetet tanulok mar 10 eve azt tudom hogy ott mas rendszerben tanulnak a diakok nekem elorol kene kezdeni vagy egyaltalan mennyi eselyem lehet arra hogy felvesznek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 1. 14:03
 1/4 P.Attila97 válasza:
mit kéne elöről kezdened és hova szeretnél menni?
2013. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemetorszagba vagy Becsbe szeretnek menni, A kozepsulit mert nem ott tanultam es nem azon a nyelven.
2013. jún. 3. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van német bejelentett lakcímed, minden további nélkül felvesznek.
2013. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kim Bo Mao ***** válasza:
A legtöbb szakon ugyanannyi esélyed van mint egy német állampolgárnak, csak annyi hogy legyen érettségid és nyelvvizsgád min. B2. Egyes szakokon kevesebb külföldit vesznek fel, pl.: orvosin, ahol kb úgy van, hogy 50-60% osztrák, 30% EU tagállamos, 10-20% nem EU tagállamos. Ilyenkor azt tudod tenni, hogy beiratkozol egy estigimibe, és a neked tetsző tantárgyakból-a német és matekon kívül-felveszed. Ezektől függően 1-4 évig tarthat a Matura megszerzése, és akkor lesz egy osztrák érettségid is...Németországban nem tudom hogy hogy van.
2014. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!