Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem Moszkvában?

Orvosi egyetem Moszkvában?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy felvesznek az egyetemre. Középszintű orosz nyelvvizsgával el tudnék boldogulni a tananyaggal? Milyenek a moszkvai egyetemek?

2013. jún. 5. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

biztos hogy nem.

nem nagyon ismerem az orosz kultúrát, de az angolból kiindulva nem olyan könnyű azt más nyelven tanulni, főleg középfokúval.

én kéttanos voltam, van felsőfokúm angolból, angolul tanultam a bioszt, és meg kell mondanom, hogy megküzdöttem vele. nagyon sokat kellett tanulni a szavakat, és könnyű elfelejteni, hogy melyik testrészt is jelentették, angolul megérteni meg végkép nehéz (mondjuk nekünk ugye nem volt semmi alap magyarul, az nehezebbé tette.) olvass bele egy orosz kémia vagy biológia könyvbe, de szerintem csak túlbonyolítanád az életed ha ebbe így belevágnál.

egy ismerősöm dániába ment ki úgy, hogy első évben megtanult nagyjából dánul, második-harmadik évben dán egyetemi előkészítőre járt, ahol megtanulta a szakszavakat, megtanult jobban dánul, aztán ment egyetemre. ha van középfokúd, akkor az első lépés kihagyható, de látván, hogy angol középfokút milyen angoltudással megkapnak emberek, nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés lenne.

először tényleg legyél biztos az orosz tudásodban, beszélj oroszokkal, olvass szakkönyveket, aztán gondolkozz ilyenben. szerintem sokkal többre mennél ha magyar egyetemen maradnál, és ha úgy alakul akkor visszafizetnéd.

2013. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha most vagy közép szinten kb, és csak jövőre felvételiznél, akkor még van időd gyakorolni és fejleszteni, vagy úgy is megoldható ahogy előző írta, hogy egy évet külön felkészülésre szánsz azaz kint töltesz egy évet nyelvtanulással és mondjuk a kémiában, bioszban való elmélyedéssel mielőtt felvételiznél..

De nem igazán látom értelmét mert - igaz hogy a Mo sok mindenben rosszabb mint pl Oroszo - a magyar egyetemek elég jók és hasznos Mo-n tanulni. (Szerintem főleg orvosival kapcsolatban is igaz ez)

És amúgy ha magyar egyetemen tanulsz akkor is simán ki tudsz menni pl nyári egyetemekre vagy ösztöndíjprogramokkal kint tanulni hónapokat, bár azt nem tudom hogy konkrétan Oroszországgal kapcsolatban melyik egyetemnek van ilyen programja.

Azt gondolom tudod hogy az orvosi mennyire nehéz még anyanyelvi szinten is, tehát nem értem hogy miből gondolod hogy közép szinten elboldogulnál a tanulnivalóval.

A felkészítő évről info:

[link]

Szerintem az elég hogy az angolt kicsit jobban mint középfokon tudd, és az oroszt pedig minimális szinten, mert itt az oroszt oktatják mint idegen nyelvet külföldi diákoknak, a többi tárgyat pedig angolul tanulnád..

2013. jún. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: Tehát ha angolul tudsz akkor oroszul nem szükséges közép szinten, mert azt úgyis megtanítják a felkészítő évben.

Vagy úgy is csinálhatod hogy első évben csak oroszul tanulsz - egy nyelvsuliban, bár az nem olcsó, de ha van már közép szintű nyelvtudásod minimum akkor dolgozni is tudsz mellette, második évben pedig már orosz nyelvű egyetemi felkészítőre mész.

Tehát itt is úgy van ahogy az első válaszoló magyarázta a dán példával.

De én is úgy gondolom hogy csak túlbonyolítanád az életed.

Ha nagyon szereted Moszkvát akkor is van másfajta lehetőség kint tanulni ahogy az előző válaszomban írtam, nem feltétlenül kell kint tanulni ahhoz hogy munkát tudj szerezni ott.

2013. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. :) Egyébként angolból felsőfokúm van.
2013. jún. 7. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!