Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 17 évesen jövő tanévtől...

17 évesen jövő tanévtől angliában?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 1 év múlva leszek 18. Nem kollégiumban lennék, de nagykorúval élnék. Lehetséges ez? Kell valamit intézni ennek ügyében? Ha igen hol és mit?

Kérek tapasztalatokat a kinti iskoláról, tanulásról!Első évben mindenképp ESOL osztályba mennék, utána hogy tovább?



2013. jún. 8. 14:59
 1/1 anonim válasza:
100%
Szia!:) En sajnos nem tudom , hogyan kell intezni az atiratkozast es stb. de az angol iskolakat illetoen talan tudok segitemi! Az egyik ismerosom a csaladjaval egyutt kiment Londonba.. 10.-es volt itthon egy kozepiskolaban, felevkor ment el, es majusban hazakellett jonnie , hogy letegye az osztalyozo vizsgakat, hogy ,meglegyen neki a 10. osztalya, de persze ez nem kotelezo, ha ugy dontessz , hogy azt az evet mar nem akarod befejezni es evet halasztassz az rendben van, csak meg kell beszelni az igazgatoval.Bar teged ez nem erint, ha kovetkezo tanevtol mesz. Az en ismerosom egy olyan iskolaba jar, ahol normalisam vesznek minden tamtargyat, angolul!! Az iskolaban sol a kulonbozo nemzetisegu diak, magyar nem is volt, de ez valtozo, attol fugg melyik evben mesz es milyen osztalyba. Az oktatas teljesen mashogy ,ukodok mint Magyarorszagon. A tanarok nem iratnak halomra dolgozatokat es temazarokat. A napi teljesitmenyeket es az aktivitast ertekelik a nap vegem. Viszont ev vegen en nagyobb dolgozatot irnak, de az se, veszes , ugy hallottam. A tanarok nagyon segitokeszek voltak, reggel a mas orszagbol erkezo diakoknak adtak egy laptopot, hogy fordithatni tudjatanak, hogy megertsek a tanorakat! Nem tudom, hogy minden iskolaban ugy van e, de ahova az en baratom jart, ott egyenruhat kellett viselni! Angol volt ugye az anyanyelv, es melette spanyolt is kellett tanulni. Szerintem erdemes megprobalnod. Es a repulojegy is olcso, legalabbis Londonba. Gyakran haza latogathatnal. Remelem tudtam segiteni valamit!:)
2013. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!