Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanult/dolgozott már valaki...

Tanult/dolgozott már valaki Sydneyben?

Figyelt kérdés
Milyen a tömegközlekedés és mennyibe kerül? Hol érdemes szállást keresni, albérletben vagy kollégiumban? Szállás mennyire drága, ha nem egy lebujban akarok lakni? Milyenek az emberek? Minden információt szeretnék tudni, mivel nagy tervem, hogy ki tudjak oda menni tanulni. Milyen ösztöndíjak vannak, amikben nemcsak a tandíjat, de esetleg valami költőpénzt is támogatnak?

2013. jún. 9. 14:45
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én még nem voltam kint, de sok blogot olvastam már Ausztráliáról és pár információval tudok szolgálni.

-Mivel Sidney nagyváros így ott jóval drágább minden. Sok albérlet van, de azok mind drágák, és ott általában 1 vagy 2 hetente fizetnek lakbért, akár 3-500$ig. Ez mondhatni olyan középosztály, persze van drágább is meg olcsóbb. Az olcsóbbak általában nagyon lepusztultak, és legtöbbször másokkal is meg kell osztanod a lakást.

-A tömeg közlekedés viszonylag jó, sűrűn vannak járatok, viszont sokszor olvasom azt, hogy nem nagyon tudnak kiigazodni, hogy melyik busz merre visz. Hiába van ki írva táblára vagy a buszra a menetrend. Az árról sajnos nem tudok sokat mondani, de ha minden igaz van ott is kombinált bérlet, ami megéri ha mindennap sokat kell utaznod.

-Az emberek kedvesek! Köszönnek, rád mosolyognak, érdeklődnek, segítőkészek! Persze mindenhol vannak kivételek, de teljesen más a mentalitásuk, mint nálunk.


A többiről sajnos nincs információm, és persze ne vedd készpénznek, amiket leírtam, mert nem saját tapasztalat, csak amiket olvastam. Viszont ajánlom neked a StudyGo-t, írj nekik Facebook-on, ők sokat tudnak segíteni neked, ha esetleg tanulói vízummal szeretnél kimenni. Vagy esetleg bertok.com, de ő főleg a kivándorlásra van specializálódva.

Remélem valamennyit segítettem:)

2013. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*Sydney....
2013. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:) Elsősorban tanulni szeretnék kimenni, de nem a közeljövőben. Arra gondoltam, hogy oda kijutni is nem kevés pénz, így arra spórolnék, meg ha lehet, akkor munkát is vállalnék a suli mellett, ha van rá lehetőség. Remélem Neked is sikerül kijutnod, ha ez a terved.:) Esetleg ha lenne valaki, aki kint él vagy élt, akkor szívesen felvenném vele a kapcsolatot
2013. júl. 25. 11:34
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem kint él Tobias sophistiqué bácsikám. Azt meséli h;

Drága minden, de megéri.

Még lehet szokni az életet, nem nagyon tér el.

Az idő nagyon változékony, ezért nehéz ott a szabadidő.

De jó a munkaválalhatóság. Szóval ha szeretnél dolgozni, találsz majd könnyen!

Érd el az álmaid!

Szia!

2021. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!