Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Üdv! Németországban szeretnék...

Üdv! Németországban szeretnék tanulni, nem tudom hogy működik ez a dolog és mi kell hozá. Valaki el tudná nekem magyarázni?

Figyelt kérdés
18-éves vagyok, és 8 általánosom van, és hát szeretnék külföldön nyelvet és szakmát tanulni.

2013. jún. 13. 23:47
 1/1 anonim válasza:

Hát először is. 18 évesen nyolc általános? Mi az oka, hogy nem tanultál tovább rögtön az általános után? Ha a jegyek, stb. akkor Németországban esélyed sem lesz. Más ott az iskolarendszer stb.

Másodszor, a német, hogy megy? Ha csak döcögősen, akkor inkább ne menny.

Ha jól tudom, akkor diákvízum kell, ha tovább szeretnél ott maradni, pl. koliban stb. de nem biztos. Ezen kívül az iskoláktól függ, hogy kell e felvételizned, ami manapság már 98%-nál így van. Ezek után már cask papírmunka és tanulhatsz.

2013. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!