Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy Angliába...

Mi kell ahhoz, hogy Angliába járhassak egyetemre? Idén végzek a középiskolában és mindenképpen külföldön szeretnék tanulni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm a Naphierre ment, ami Edingburghben található és annyi volt a kritérium, hogy jól beszéljen angolul és az érettségi átlaga 3as legyen. Szerintem nézd meg.
2009. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is van ilyen ismerősöm. és kell még sok sok pénz hozzá....
2009. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Tenyleg a Napier az nagyon draga egyetem. Na jo csak vicceltem, mivel szinte ingyen van mint Skociaban a legtobb alapkepzes (mar ha az SAAS penzel teged ami szinte minden europai diakra igaz)... Szoval minek irsz olyanokat amikrol fogalmad sincs!?!? Legalabb nezz utana mielott mindenkit felre informalsz!!


Nagy Britaniaban kulonbozo tipusu egyetemek vannak es a felveteli kovetelmenyek ez alapjan vannak kidolgozva: Van az arany haromszog (vagy G5) tetszes szerint, mely az angol szuperelit egyetemeket foglalja ossze: Cambridge, University College London, Imperial College, Oxford, es London School of Economics. Altalaban ezekbe a legnehezebb bejutni mivel hatalmas nemzetkozi verseny van hogy erre az egyetemre bejussanak a diakok. A tuljelentkezes sokszor het-tiz szeres.

Utana van a Russel Group mely Nagy Britania 20 elit kutato egyetemet foglalja magaba: Az elozo 5 mellett meg van York, Edinburgh, Bristol, Glasgow, Liverpool, Manchester,Warwick stb. Ezekbe az egyetemekbe szinte ugyanolyan nehez bekerulni mint a G5 be es az oktatas es kutatas termeszetesen ezekben is kivalo. Bar a Durham ha jol tudom meg nem tartozik kozejuk ettol fuggetlenul Nagy Britaniaban egy jo egyetemnek szamit.


Utana vannak olyan egyetemek mint a Napier ahova sokkal konnyebb bekerulni (ettol meg lehet jo az oktatas) de sem kutatas, se tamogatottsag szempontjabol, se tradicio, se presztizs szempontjabol nem valami kulonlegesek. Pl. Anglia Ruskin, East Anglia, Oxford Brookes, stb...

Altalaban ezek az egyetemek a kilencvenes evek elott foiskolaknak megfelelo politeknikumok voltak es egy toll vonassal valtak egyetemme.


Szoval amit mondani probalok az az hogy ugyanugy ahogy az BME mas a kovetelmeny mint a Szekszardi foiskolan ugyanugy Angliaban is hatalmasak a kulonbsegek az eros es gyenge egyetemek kozt... Tehat eloszor talald ki mit szeretnel tanulni, es milyen szinten. Utana nezz utana hogy mely egyetemek jok, es talald ki hogy te milyen eletre vagysz. Pl vannak nyugodt szep kisvarosok mint Ediburgh vagy Cambridge, metropolisz mint a Londoni Collegeok tobbsege es persze vannak csak kampusz egyetemek (pl Warwick) melyek messze vannak a varosoktol de kozel a termeszethez... Utana meg kerdezz utana az egyetemen hogy milyen felvetli kovetelmenyeik vannak (altalaban egyetemenkent es szakonkent sokat valtozik tehat meg peldakat is kar irni)...


Sok szerencset!

2009. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 3.,

képzeld el, nem csak hogy utánanéztem, hanem majdnem leadtam jelentkezésem is, csupán ennyire vagyok tisztában vele... Képzeld, még az ottani sulitól jöttek ide előadást is tartani, még innen kiment diákok is.Sőt, most kapaszkodj meg- megkapaszkodtál?-, még ismerőseim is vannak kint, akik kint Skóciában tanulnak. o.O Durva mi??


Amúgy egy szóval nem szóltam tandíjról! Annyit mondtam h sok költséggel jár! Ugyanis ahova én mentem volna Skóciába, a követelmény ugyanaz: átlagos érettségi, jó angol tudás, és a SAAS támogatja a tanulmányokat. ja, meg 300.000Ft kezdetnek, ez am csak kaució.

DE! Kiment egyik ismerősöm pár osztálytársával, akik közül már a fele szeptemberben hazajött.

Költségek: kiútazás, jó ez alap, (megjegyzem Edingburghba nehezebb eljutni, mint pl Londonba)

300.000Ft kaució, amit ha végeztél az évek múltán visszakapsz

Fizetned kell az albérletet, rezsit, kaját, egyéb költségeket, ami kint drága. Beadták a rizsaszöveget, h majd mindenki talál munkát tutira, albérletbe segítenek, meg minden papír elintézésében. Ok, de basszus munka sehol, 500.000-el ment ki a barátnőm nyáron, és szept. közepén már 700 felett jártak, munkája sztem még azóta sincs, ideiglenes lakhelyen voltak, utsó pillanatban találtak albit, amit fizetni kell, ha van meló, ha nincs. Szóval a pénz csak megy, főleg most, ebben a helyzetben nehogy azt hidd, h ott is majd szakképzettség nélkül olyan könnyű akárkinek is munkát találni! Ott is a saját lakóiknak adnak először munkát, ezt vegyük figyelembe!


Csak ennyit akartam, úgyh te meg ne ugassál, hanem előtte informálódjál te. Na pá.

2009. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hu de vulgar vagy, azt-a wow... Eloszor is nem ugatok!


Masodszor az allitasod (mar ha igaz) nem igazan durva (pl nekem hatarozottan sok ismerosom tanul/(t) Skociaban a lentebb leirt okokbol kifolyolag.


Harmadszor pedig, veled ellentetben nekem a jelentkezesi lapnal tovabb sikerult jutni az egyetemen ebbol kifolyolag talan jobban vagyok egy icipicit informalodva (nem csak a baratom baratjai varosi legenda alapjan). Eppen most fejeztem be az Edinburghi egyetemen a tanulmanyomat szoval nekem nincs szuksegem leckekre az skot felsooktatas teren (November 25 en lesz a graduation ceremony szoval ha jonni szeretnel szivesen latlak)... Tudom pontosan hogy hogyan kell Skociaba eljutni sot meg az egyetemig is eltalaltam... A 300000 Ft kauciot az az otthoni koltseg teriteses egyetemnel olcsobb (foleg ha bele gondolsz hogy otthon szemeszterenkent fizetsz). Munka meg van, csak hat dolgozni akarni kell. En szemely szerint heti- most te kapaszkodj meg (kapaszkodsz??)- 32 orat dolgoztam, es az tobb mint elegendo keresetet biztositott arra hogy megelhessek (kb 900 Font, en 700bol megvoltam). Bar szar melo volt nem tagadom, es csak minimal bert fizetett, bora valoval egyutt mar tulelheto volt. Azt allitani hogy csak skotok dolgoznanak az eleg vicces, es egyaltalan nem igaz. A fonokom angol volt, a supervisorok indiaiak es spanyolok, a munkatarsaim (tobben egyetemistak Edinburgh 4 (Queen Margaret beszamitva, mielott leszolsz megint) egyetemenek az egyiken) lengyelek, portugalok, ausztralok, litvanok, spanyolok, irek, stb a nehany kisebbsegben levo skot kozott (pl tobb kiiras lengyelul is volt). Azt dolgoztatjak aki dolgozni szeretne. Ha jartal volna Skociaban pontosan tudnad mivel szinte minden boltban van kulfoldi munkatars.


Negyedszer, nem tudom hogy a Napierben is igy van-e de altalaban en ugy tapasztalom hogy a (brit) egyetemek elvarnak egy bizonyos foku onallosagot az egyetem kezdetekor. Szoval az hogy nem segitettek neked alberletet talalni az talan csak nem okoz akkora gondot mikor ott van a gumtree nevu honlap ahol kb mindenki talalt lakast egy het alatt. Ha nem megy akkor ott vannak meg az (alitolag, en nem probaltam szoval nem biztos) joval dragabb agency-k. Munka kereses detto, megirod a CV-t (minden egyetemen segitenek benne hogy a brit formatumba keszuljon el), korbe mesz nehany helyen (pl hotelek, forditasi irodak, barok, stb -altalaban ki van rakva egy tabla az ablakban ha keresnek munka erot) es lesz egy allasod (meg a kinai es kolumbiai evfolyam tarsaimnak is lett) ami annyit fizet hogy a tanulmanyaid alatt meglegy (persze mindenfele buli, pia, stb nelkul; bar a vegen meg havi ketszer en is elereszthettem magam). A papirokat elintezni szinten nem tul nehez: Atolvasol nehany papirt, ha egyet ertesz akkor alairod. A munka regisztraciot (nem engedely, de kotelezo) mely 90 fontba kerul a kozep-kelet europai dolgozoknak azt az elso munka helyed elintezi ugyanugy ahogy a p-45 forma nyomtatvanyt (kb munka valalasi igazolas). A National Security Numbert meg fel kell hivni (es bizony angolul (vagy most mar lengyelul) beszelni) es idopont kell kerni. Utana el kell menni a megbeszelt idopontban a St Andrews square-re es lam rogton meg is van a NS szamod (a kartyat 4 heten belul kikuldik). Ezt a komoly feladatot barki megtudja egyedul csinalni minimalis nyelvtudassal is egy-ket heten belul. Nekem 5 het utan minden kesz volt es volt munkam, alberletem, es minden teljesen legalisan es tisztan (Az alaptokem kb 1700 font volt amibol persze sok elment az elejen). Szoval lehet hogy neked a Napieresek rizsaltak, ez meg nem okoz barmilyen komoly akadalyt egy elszant tanulonak aki tenyleg szeretned dolgozni es tanulni egyszerre.


Szoval mint latod valamennyire informalodtam (remelem a kerdezonek ez az informacio valamennyire hasznos mivel en elsosorban segiteni szoktam a forumokra jarni), ebbol kifolyolag megkernelek szepen megegyszer hogy nezz utana (ne csak a jelentkezesi lapot toltsd ki) mielott masokat elbatortalanitasz egy csodalatos es hasznos elmenytol.


Kivanok neked tovabbi szep estet vagy reggelt!

2009. okt. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én megkapaszkodtam. :P

Bocs, én nem akartam senkit elbátortalanítani, és nem a barátom barátai mondták, amit mondtak, hanem maga a barátom, meg anyukája, h jól gondoljam meg... nem a Napierről beszéltem am, hanem egy másikról. és nem jelentkeztem/em, pedig tervbe volt, most -november körül akartam jelentkezni- mert személyesen attól tudom amiket írtam, aki kint van. Nem olyan am ő se, h ne akarna dolgozni, attól függetlenül pár hete még mindig nem volt melója, pedig abban is segít a suli, nem tudom mostanra talált-e. Tudok én is olyat is, akinek sikerült, mint neked. Attól még amit írtam nem a kisujjamból szívtam ki, elhiheted. (Am itthon meg nyilván nem költségtérítésesre megyek, szal csal olcsóbban kijövök)

Ja, és egy szóval nem állítottam, h Skóciában csak kizárólag skótok dolgoznak, tisztában vagyok vele, h sok a külföldi kint. :D


És bocs, ha valakinek nem tetszik, de ettől még ilyen is van, én ezt tudom a barátnőmtől és szüleitől, csak nem hazudott, mikor még arról is beszéltünk, h ha jövőre kimegyek akkor egy albiba lennénk...


Én leírtam ezt az oldalát is, tudom h nem a rózsaszínfelhős történet, amit hallani szeretne, aki kimegy, de azt csinál mindenki aki akar. (Megjegyzem, én is azért írtam, mert gondoltam segít vmelyest, semmi rossz szándék nem volt bennem, tudom milyen ha vki ki akar menni)

2009. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amúgy, neked mikor kimentél mennyi idő után sikerült munkát találnod?
2009. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3,5 hetig tartott a kereses, es a negyedik heten talaltam ket munka helyet ahova felvettek kozel a lakasomhoz. Mindkettot elkezdtem ket-ket napos muszakban, aztan egy honap utan egyet ott hagytam es az oraimat a masikhoz hozza adtam...
2009. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy itt kérdezek, de úgy látom két "expert" is jelen van. Én az egészet nem értem, hogy lehet tandíj nélkül megúszni? A barátnőm lánya most másodéves és az anyja kifizeti a kemény ezreket az egyetemért! (nem tudom pontosan mennyit, de sokat!) Ráadásul az albérleti szoba is horror áron valami 430 font per hét, ennyiért itt ahol én lakom már egy egész lakást bérelhet az ember. Mi már 4 éve itt élünk.

Köszönettel.

Inda.

2009. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
430 font per het???? Azt meg hogy csinalja??? En Londonban (az egyetemen keresztul) jelenleg 90 fontot fizetek hetente Camden egy biztonsagos reszen 10 percre a Regents parktol (A lakhely nem a vilag legszebb helye de minden en suite, tiszta, csendes, vilagos es butorozott). Persze van ennel dragabb is, de az sem szabadna hogy heti 150-200 fontnal tobbe keruljon (es ez London, mas varosban (Edinburgh, Newcastle) a feleert is lehet remek helyet berelni)... Utana nezett? Vagy csak az edesanyjat palizta be? Az alapkepzes tandijat meg nem nehez sem angliaban se skociaban meguszni. Az elozoben fel lehet venni hosszu tavu kamat mentes kolcsont az allamtol melyet a diak torleszti mikor legalabb 15000 fontot keres evente, Skociaban meg az SAAS tamogatja az olyan diakokat akik kesobb ott szeretnenek elni.
2009. okt. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!