Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambridge-hez, Oxfordhoz...

Cambridge-hez, Oxfordhoz hasonló színvonalú egyetem Londonban is van, vagy mindenképpen vidékre kell menni?

Figyelt kérdés
A London University-ről nem sok jót hallottam. Angliában szeretnék egyetemre menni érettségi után. Vélemények?
2011. jan. 12. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek a neves egyetemek szerintem mind vidéken vannak. Nagy hely kell nekik, van egy csomó létesítményük.

Pl a párizsi egyetem elvileg Versailles-ban van, de ha jól tudom valójában még onnan is utazni kell vagy fél órát.

2011. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor marad Oxford vagy Cambridge. Jó éjt!
2011. jan. 12. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Cambridge gyönyörű szép, és közel van Londonhoz. Elég sűrűn járnak vonatok is Londonba, mert sokan Londonba járnak be dolgozni Cambridgeből. A hely meg tényleg odavág, tapasztalat. ;)
2011. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
:D Nem mintha Oxford messze lenne, na mindegy.
2011. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem igy van. A University of London jelenleg siman felveszi a versenyt a Oxbridge egyetemekkel. Ez azert van mert nagyon sok eros college van Londonban az egyetemen belul. Londonban van az egyik legjobb multidiszciplinaris egyetem (University College London, mely bizonyos rangsoron magasabb helyen all mint az Oxford), legjobb muszaki egyetem (Imperial College, mely jelenleg mar nem UoL resze), a legjobb kozgaz (LSE), es a King's College hires pl a fogorvosi szakarol. Tovabba a UCL az orszag legnagyobb orvos kepzo egyeteme, es vezetoje tobb kutatasi teruletnek (pl matematika es jog).


Az is rizsa hogy csak Oxbridge letezik videken. Ott van Durham (foldrajz), Bristol (angol, tortenelem), Warwick (business, kozgaz) melyek tobb szakon siman felveszik a versenyt az Oxbridge szakaival.


Ma mar nem igaz, hogy az Oxford vagy a Cambridge jelenti a megvaltast Angliaban, mivel bizony a legtobb jo egyetem utolerte vagy mar le is hagyta oket bizonyos szakteruleteken. A fo kulombseg, hogy a tobbi egyetemnek nincs 800-1000 eves tradicioja, csak maximum 180 eves...

2011. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
university college london
2011. febr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cambridge es Oxford azon ket brit egyetem amik a vilagon a top 10-be tartoznak. Pont. Vannak egyes ranglistak amik az UCL-t is a top 10-be rakjak, ami jol hangzik, csak senki sem hiszi el, aki epeszu. (Mert ha az UCL World Top 10, mint 1-2 lista sugallja, akkor erosebb mint peladul a Yale, vagy az UChicago. Eleg viccesen hangzik, es a Yale-nek csak valami 100* van tobb penze, pl...).

Hasonlo szinvonalu es preztizsu egyetem nincs masik, csak Oxbridge. Lehet mast mondani, meg London buvkoreben elni, csak eppen egyreszt azert Cambridge es Oxford minden ranglistan tonkreveri a londoni egyetemeket, masreszt pedig meg kell nezni milyen aranyban talalhatoak Oxbridge neveltjei Nagy Britannia vezeto retegeiben. Mindent uralnak, az UCL sokra nem megy. De erre persze lehet mondani, hogy hagyomany kerdese. Az Imperial es az UCL valoban kivalo egyetemek (de az ARWU vilagranglista tunik realisnak, ami az UCL-t 21. helyre rakja, mig Cambridge a 6.), bar az ismertseguk Anglian kivul relative kicsi.

Az USA-ban pl. mindenki, az atlagos Joe is kutunoen ismeri Oxfordot es Cambridge-t, es tudja, hogy az O abszolut csucs egyetemeikkel vannak parban (Harvard, Yale, Princeton, Stanford, MIT), de a budos eletben nem hallottak mas angol egyetemrol. Esetleg St. Andrews, mert oda jart Harry herceg, de ez nem egy tudomanyos merofok :D


A kerdesre roviden valaszolva: nincs hasonlo szinvonalu egyetem sehol Angliaban, olyan mint Cambridge es Oxford. Egyedul eyek a vilag top 10-be tartozo, es a vilag minden, meg alegeldugottabb reszen is marha nagy elismeresnek orvendo egyetemek. De ettol fuggetlenul szamos rendkivul kivalo egyetem van Londonban (UCL, Imperial) es tobb igen remek (LSE, KCL), es vannak jo eros egyetemek mas varosokban is (Edinburgh, Durham), amikrol szerzett diploma sokat er Angliaban. Kulfoldon azonban Oxford es Cambridge mellett csak az UCL-t, az Imperial-t valamennyire, es foleg az LSE-t ismerik, de sehol sem kezelik oket egy szinten Oxbridge-vel.

2011. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!