Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek 400 pontos éretség...

Xma kérdése:

Szerintetek 400 pontos éretségivel, egy emelt szint angolbol és egy b2 es szintű ielts nyelvvizsgavol milyen angol nyelvü egyetemekre vesznek?

Figyelt kérdés
Aki jelenleg is tanul vagy van tapasztalata az kérem irjon .

2013. jún. 17. 20:28
 1/2 Dubi ***** válasza:
69%
Ha nem veszed a fáradtságot, hogy normálisan írj ki egy kérdést, én sem fárasztom magam a válasz megírásával ;)
2013. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 C2H5OH ***** válasza:

Sajnos az angol egyetemeken a magyar pontszámítású rendszer fabatkát sem érne, így nem is azt nézik.


Nekem személy szerint megajánlottak 5db jegyet az 5 különböző érettségi tantárgyból és egy akkreditált nyelvvizsgát, amin bizonyos százalékot el kellett érnem. (Durván egy középszintű nyelvvizsga volt a követelmény)


Ezek a megajánlott jegyek iskolánként és szakonként nagyon változóak. Nekem kitűnő érettségi kellett, meg persze a nyelvvizsga. Maga a jelentkezés már januárban elkezdődött és durván márciusig tartott, az érettségi után pedig el kellett küldenem az eredményeimet, ami alapján eldöntik felvesznek-e vagy sem - lehet több hely akad, így alacsonyabb rendű jegyekkel is felvesznek, ennél többet nagyon nem várhatnak el.


Személy szerint teljesen feleslegesnek tartottam az én szakom megjelölt Magyar és Történelem 5-5 követelményét, hiszen Kémia szakra jelentkeztem, de ez csak egy apró kritika azt a rendszert érintően.

2013. aug. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!