Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék minél gyorsabban...

Hogyan tudnék minél gyorsabban felkészül az angol középszintű nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Már 4 éve tanulok angolt, most szeptemberben szeretném belőle megcsinálni a középszintű nyelvvizsgát. 2 éve a próba alapfokúm az sikerült(95%-os lett!). Elég sok helyre fogok utazni, a tanárhoz egy héten egyszer vagy kétszer mennék. A könyv, ami a szóbeli részére készít fel, 20 témakört tartalmaz, 4-5 oldal egy. Hogyan tanuljak rá?:)

2013. jún. 15. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Tanárral, heti kétszer ideálisabb, ő majd elmondja a módszert és irányít.

Amúgy alapfokból ne nagyon vonj le következtetést mert az a vicc kategória nyelvtudásban.

2013. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha bírod a magolást akkor így. De sokan nem bírják. Én 10 évig tanultam angolul de egy mondatot nem bírtam volna kinyögni önállóan mert nem szerettem a rendszert. Aztán elkezdtem használni a nyelvet és röhögve tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát. Ha fájdalommentesen és szórakozva akarsz tanulni akkor ami érdekel, azzal fogolalkozz angolul. Én filmeket szerettem nézni hát angolul néztem őket. Ha érdekel valami a hobbimból, akkor angolul keresek rá, stb.
2013. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

#2

Amit te írsz az egy nagyon jó módszer, én is azt használom szintentartásra, de gyors tanulásra sajnos nem alkalmas. Ahhoz le kell ülni és a szavakat igenis bemagolni aztán azt gyakorolni.

Egy nyelv, ha nem teljesen buta emberről beszélünk cirka egy év alatt teljesen nulláról felvihető középszintig.

2013. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Én mondjuk nem tanultam szavakat, csak egy idő után megjegyeztem magamtól, ami tényleg lassú (de sokkal hatásosabb). Viszont ettől függetlenül ő tanulhat és gyakorolhat. Gondoltam rá, hogy minden nap kiírom a szavakat az aznapi filmekből, csak lusta voltam hozzá, de attól függetlenül ez kivitelezhető.
2013. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
kreatív angolra keress rá, én azzal csináltam meg a nyelvvizsgát tanár nélkül, igaz nem nulláról indultam, de azért erősen kellett a gyakorlás
2013. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Rengeteg input kell. Olvass, halgass autentikus angol szövegeket és onnan jön az input, onnantól pedig beszélni meg írni jobban fog menni, azt a tanárnál tudod gyakorolni.


Ne felejtsd el a 80/20 szabályt: az össztudás 80%-a a befektett energia 20%-ából adódik. Szavakat ha bemagolod azzal nem mész semmire, a szavakat kontextusban kell megtanulni, főleg egy olyan nyelvben, mint az angol, ahol mindenre van egy szó. Egy darab. Attól még, mert szólistából benyalod, nem fogod tudni használni, hidd el.

2013. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyobb mennyiségben (ami a gyorsasághoz kell) igenis listáról kell megtanulni, és ahogy előbb is írtam, utána GYAKOROLNI, hogy használni is tudja.

Az, hogy bemagolja, magában tényleg nem ér semmit, de az első lépésnek ennek kell lennie ebben az esetben.

2013. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még írhattok nyugodtan:)
2013. jún. 16. 18:04
 9/10 anonim válasza:

Szia, én is nagyon sokáig szenvedtem amiatt hogy nem tudok jól angolul. Valahogy amit ált. iskolában és középsuliban tanítottak az nem állt össze.

1 éve megismertem a kreatív angolt, és csodát tett. Ehhez használtam az Oxford Angol Nyelvtant, mivel a kreatív angolban elég sok a nyelvtani hiba, bár a módszer szerintem nagyon jó.

1 év alatt rengeteget fejlődtem, 6 hónap múlva szeretnék felsőfokú angol nyelvvizsgát tenni.

Nézz filmeket, eleinte magyar felirattal, angol nyelven, utána pedig angol felirattal angol nyelven. A legjobban azt tudod megjegyezni amit magadtól találsz ki.

Középfokú nyelvvizsgához szerintem jó a The White Queen sorozat, elég egyszerű nyelve van. Az első szóbeli tételhez (Család, kapcsokatok) jó is, sok hasznos szó (rokonsági fok) van benne amit használhatsz. Sok sikert kívánok!

2013. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pesten tudtok ajánlani jó és megfizethető angol magántanárt?
2014. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!