Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában hány év mire...

Amerikában hány év mire valaki elvégzi az orvosit?

Figyelt kérdés
azt tudom h magyarországon 12 évet kell valakinek tanulni ha orvos akar lenni. van valami különbség amerikában?

2013. jún. 23. 18:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le egyet se :)
2013. jún. 23. 20:57
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Mint ahogy írták, négy év egy diploma, majd négy év az ovosi, de vannak amolyan előkészítők, amivel egy évet le lehet faragni az orvosiból. Majd ezek után ugye a rezidensképzés, ami 3-6 év, ezután lesz szakorvos. Illetve lehet továb szakosodni, meg vannak kisebb egy esetleg két éves ösztöndíjprogramok is szakorvosoknak, neurológusoknak lehet például így sclerosis multiplexszel, vagy "fantom" fájdalmakkal részletesebben foglalkozni.

Egyébként a szívsebészethez is, előbb 4-5 év az általános sebészet, majd erre épül pár év szív és mellkas sebészet.

2013. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
szóval ha valaki 18 évesen elmegy orvosira olyan 30 éves korára már munkába állhat. igaz?
2013. jún. 23. 21:32
 14/15 anonim ***** válasza:
Serinted korábban a rezidenskedést viccből írtam?...
2013. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
már nem azért, de ha egész pontosak akarunk lenni esetleg azt is tudni kéne, hogy melyik országról van szó...
2013. jún. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!