Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsben szeretnék egyetemre...

Bécsben szeretnék egyetemre menni. Most nézegettem a kollégiumokat, de sokkot kaptam. A legolcsóbb 380euro havonta, a legdrágább 710. Mi ezt nem tudnák ezt havonta fizetni. Mit lehetne tenni? normális válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
költözz albérletbe magyar határszélre, és vedd úgy fel az órákat, hogy csak 2-3 napot kelljen bentlenni reggeltől estig.
2013. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dolgozol mellette, ott a bérek is magasabbak.

Vagy magyar egyetemre mész.


Esetleg összeállsz másokkal, közösen béreltek lakást, úgy talán olcsóbb lesz.

2013. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Hát... ennyit arról, hogy külföldön ingyenes az oktatás.
2013. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem egyszerű helyet kapni. Másrészt nem tudsz olcsóbbat találni, ösztöndíjat pedig nem tudsz igényelni. Vagy elmész mellette diákmunkára, vagy keresel egy Wohngemeinschaft-ot (több fiatal együtt él, nehezen, de talán találni 250-300 Euró/hó között), vagy nem oda mész, hanem például Grazba, ott is jó az oktatás színvonala, de valamivel olcsóbb a lakhatás.
2013. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt nézegess, ez olcsóbb.

Amúgy én is ajánlom az albéreltet, mert ha találsz is olcsó koleszt, akkor s kicsi az esélye hogy, meg is kapod.

Én egy 90nm2-es WG-ben lakok 4 emberrel, és tökéletesen elférünk. A díja, 190 euró+villany,gáz,biztosítás,adó,net

2013. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bécs drága város. De mára igazán meghosszabbították a metrókat, talán a kissé külvárosias részben már elég olcsó neked. U1 Uno City felé, stb. (Kerdés hol fogsz kurzusokat látogatni, kis szerencsével több kerületben is).


Tud még valaki ilyen oldalakat? ez itt eredetileg Német:

[link]


meg van egy hasonló "wg-gesucht" is, nezd meg, hogy van-e Bécs benne.


Én Budapestiként nem mennék Grázba, Oké, bevallom nem ismerem Grazot, olyan konzervatív "nyugdíjas katonatisztek" hire van, meg nem a vilag közepe.

Sztem az ember életére nagyon is nagy hatással van, milyen városban éli az egyetemi éveit. En csak késöbb mentem berlinbe, alapkepzest becsben csinaltam:-/


Esetleg Németország? Ott van valami felvételi procedura (ezen a forumon és egy egyetem honlapján is lehet). Nekem meg minden ismerösönek Berlin nagyon bejött, bécshez képest olcsó. Pl. Drezda vagy Lipcse gondolom még olcsobb('Keletnémetország' nagy területen meg mindig alulfejlett, mármint mihez képest) - de gazdag nyugatnémet városok (München, Frankfurt, Heidelberg) gondolom szintén húzósak albérletileg.

2013. aug. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja es még annyit, hogy kérem a #3, ne irjon badarságokat...:)
2013. aug. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kim Bo Mao ***** válasza:
2014. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!