Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre megyek egyetemre,...

Külföldre megyek egyetemre, de nagyon félek tőle. Normális ez? Hogy fogok boldogulni?

Figyelt kérdés

Mondhatni aranykalitkában nőttem fel, nem vagyok valami önálló és társas kapcsolatok terén sem vagyok túl jó. A külföld tartaléktervnek indult, de végül emellett döntöttünk. Én azonban nem a várakozással teli izgalmat érzem, hanem bizonytalanságot és már-már pánikot... viszont azt is tudom, hogy muszáj önállósodnom, mert itthon megfojt ez a kényelem, így sosem lesz belőlem semmi, ha csak itt élek a szüleimen, anélkül hogy bárhova kimozdulnék. Persze a külföld sem visszafordíthatatlan, visszajöhetek, ha nem tetszik, csak elveszett egy évem... viszont úgy gondolom, hogyha nem megyek ki, akkor örökre bánni fogom mert sosem tudom meg, milyen lett volna és ha kimegyek és visszajövök, akkor annyi történt, hogy egy tapasztalattal többet szereztem, de legalább megnyugodtam, hogy tudom, mi várt ott rám.


Jó a gondolatmenetem? Mit tanácsoltok? Nagyon félek a magánytól, attól, hogy túlságosan fog hiányozni az otthon. Angliáról van szó egyébként.


2012. aug. 22. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, hogy nőj fel, és az itthon töltött idődben kezdj el egyedül intézkedni, mosni-főzni-takarítani, hogy ne egy szemétdomb legyen az életed.


Növessz gerincet, és lépj ki a világba. Előtted a lehetőség, használd ki - ezek azért vannak, hogy megismerd magadat. Sok sikert :)


Ja, és ne nyavalyogj, attól előre nem fogsz jutni semennyit :) Kemény munka, és határozott fellépés :)

2012. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Gerincem" van, ennek ellenére eléggé félek az emberektől és új helyzetektől. Túl sok időt töltöttem egyedül...



Várok még válaszokat!

2012. aug. 22. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Valahogy elég hasonló helyzetben vagyok mint te, csak én még a barátomat is itthon hagyom. Én is nagyon félek elszakadni itthonról, de engem is az hajt, hogy egy életen át bánnám ha meg se próbálnám! És az is fontos, hogy végre önállósodjon az ember :) A gondolatmenet jó, azt hiszem pont ugyanezek a gondolatok/félelmek merülnek fel bennem is.
2012. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy ott nem ismer senki azt csinálsz azalatt a pár év alatt amit csak akarsz. Nem fognak furán nézni rád ha önmagadat adod csak szabadabb lélekkel. Amúgy meg nem mindegy? Gondoljanak amit csak akarnak. A közös célok össze fognak kovácsolni a szaktársaiddal úgyhogy nem leszel egyedül. Sztem agyon jól fogod érezni magad ott. Évekkel később büszke leszel magadra, hogy másokon túltettél és olyat csináltál ami nem mindennapi, de mégis rengetegen vágynak rá. Úgyhogy hajrá! :D
2012. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó!:)

Második, te hova fogsz menni?

2012. aug. 23. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Bécsbe megyek. Egy fokkal könnyebb, hogy közel van, többet tudok hazajárni, de a probléma ígyis ugyanaz marad :)
2012. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!