Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy egy híres angol egyetemen (pl. Cambridge) tanulhassak?

Figyelt kérdés
8. osztályos leszek.Mit tudnék tenni azért hogy a jövőben egy ilyen helyre eljuthassak?
2013. júl. 25. 00:19
 1/8 anonim válasza:
hát nagyon jól kell tanulni, és hát ki kéne költözni Angliába szerintem hozzá
2013. júl. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
felsőfokú nyelvizsga alap.
2013. júl. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 25. 09:23
 4/8 Dubi ***** válasza:

Tanulni kell, illetve pénzt szerezni, legalább a megélhetésre. A tandíjra nagyon kedvező kölcsönt vehetsz fel.


Nem kell hozzá állandóra kiköltözni meg semmi ilyesmi, simán jelentkezhetsz EU diákként teljes körű képzésre. Ha elég jó vagy, lesz interjú, ahol eldől, felvesznek e. Tényleg csak pénz és tanulás kérdése.

2013. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Funding studying in the UK témában:

elöször is: en nem nagyon ismerem a felvételi rendszert, csak Erasmus-osként voltem 1 évet Swanseaban (felejtös). Azt hallom/olvasom,hogy jelentkezni kell, és pl. felvételi beszélgetés van (nyilván elötte szórnak). Az UK kultúrájára jellemzö, hogy igyekeznek case-by-case alapon dönteni, kicsit az egesz embert látni, ami persze szubjektívvá is teszi a megítélést.

De: ugye nem csak 1 db. egyetemre adod be a jelentkezest?

A pénzügyekröl: Az a helyzet, hogy a gazdag egyetemek (OXbridge kategória) ugye meg tudjak fizetni a tehetsegeket, ezekböl élnek. Ha releváns tárgyból (matek, fizika,...) országos versenyt nyertél, és kiváló a bizonyítványod, jó esélyeid vannak tandíjelengedésre, és ösztöndíjra.


Termeszettudomanyos témában, az UK/EU szentharomsag az Oxford-Cambridge-Imperial College (utána: UCL, Edingbourgh)

Részletesebben itt:

[link]

[link]

ja meg ez is erdekes

[link]


Ebböl látszik Anglian kívül az ETH Zürich v Lausanne is megfontolándó, világhírü egyetemek! igaz Zürichet nem ismerem, de vannak elöitéleteim, szóval oda en csak nagy kenyszeritö erö alatt mennék, pl. gazdag de szep svajci lanyok... :) (Angliaba viszont rengeteg Ázsiai stb. fiatal megy, de ez persze teljesen OFF kivéve ha érdekel a téma...)

Swiss government scholarship (for foreign students, ESKAS)

[link]



CAMbrige

[link]

Students from the EU (outside the UK) who are studying at an English

university and who meet certain conditions will also be able to apply

for a tuition fee loan and may be eligible for help towards living

costs. This loan is not means-tested so all eligible students,

regardless of household income, will receive it. See the government's

Student Finance website for more details and eligibility criteria

( www.direct.gov.uk/studentfinance/ ) .



The University of Cambridge is committed to the principle that no

suitably-qualified UK/EU student should be deterred by their financial

circumstances from applying to Cambridge, and that no publicly-funded

UK/EU student should have to leave because of financial difficulties.

- see a tablazatot biló:

----


OX:

[link]


Es akkor ugye ott vannak a colleg-ek...

ha van valami, ami az online-uvegzseb-atlathatosag fogalmaktol a lehetö legtavolabb all, akkor az az az oxfordi/cambridge-i "collegek "rendszere", írnám ha ez nem lenne oximoron:)

Ugy erzem, hogy az ember itt meg inkabb szemelyes kontaktusok, alapjan jut elöre, es sok mindent

bevallottan case-by-case alapon biralnak el.

Van par tucat, mindegyiknek sajat kis rendszere lehet, es nem biztos hogy minden infot meg lehet talalni az interneten.. tehat en levelezessel ill szemelyes kontaktusokkal

probalkoznek, meg a forumokon valo kuglizassal.


Ajánlolevél egy Cambridge-oxfordi embertöl biztos nem árt, de ez részben megoldhato, van ott illetve máshol az UK-ban par magyar kutató és professzor is...

Itt egy pelda talalomra.

[link]

...

"From this it will be clear that you should not be put off from applying to Magdalen College for financial reasons, whatever your household income."


IMPERIAL

Az Imperial weboldalara mar csak raneztem,

[link]

- Prospective undergrads - Funding support- ot keretik klikkelgetni.

de london... az london. A magar havi lakbérböl ott egy négyzetméterre ha futja:)


Azert a skociai egyetemek is nagyon jók, legelöször is

Edinburgh (pl. egy Darwin nevü figura) es pl. a St. Andrews-ba valami Erzsi-kettö

küldözgette az unokajat.


Skociaban a SAAS kifizetheti a Tuition fee-t only (vagyis nem ad

living cost grantet, mert azt csak UK nationalistaknak)

[link]



Az edinbughi egyetem honlapjan elsöre ezt talaltam, de nem egeszen

értem az eligibility criterioumokat (de egy emailben meg lehet

kerdezni)

[link]


meg van valami search engine, de mintha csak MSc-töl allnanak szoba az

emberrerel...?

[link]


Remélem valmit segítettem.

2013. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már szegény gyerek angolul sem tud...

Én csak a Cambridge-ról tudok nyiltakozni, oda jártam.

Először is ajánlom a nemzetközi érettségit, mivel csak szinte azzal van esélyed (az nem általános iskola, meg általános gimnáziumi szint, készülj fel rá).

Először is le kell szögezni, hogy az Egyesült Királyságban a tandíj szinte minden egyetemen ugyanannyi, a megélhetési költségek sem térnek el túlságosan. Ugyanakkor, a Cambridge-i Egyetem az egyik leggazdagabb Európában (és Angliában), a legtöbb diákját anyagilag is támogatja. Az intézmény nagyon fontosnak tartja továbbá, hogy a diákok ne bátortalanodjanak el az anyagiak miatt, így igyekszik mindenkinek annyi támogatást adni, hogy el tudja végezni a kurzusát.

A költségeket két fő csoportra lehet osztani. A tandíj, amit mindenki fizet, brit és EU-s diákoknak jelenleg 3290 font/év (ez évente emelkedik picit, kb. 50 fonttal az infláció miatt). Ez önmagában elég sok, ám az angol kormánytól fel lehet venni diákhitelt, aminek maximális összege pontosan annyi, mint az adott évi tandíj. Ezt mindenki megkapja, aki jelentkezik rá, anyagi háttértől függetlenül. Elsőre nem hangzik jól, hogy hitelt “kell” felvenni, ezért fontos megjegyezni, hogy ez a hitel non-profit, vagyis reálértékben ugyanannyit kell visszafizetni (magyarán csak az infláció mértékével kamatozik, ami Angliában 1% körül mozog). Továbbá, csak akkor kell törleszteni, ha éppen van állásunk és a jövedelmünk meghalad egy bizonyos értéket (angol munkahelyre 15 ezer font / év, magyar munkahelyre 9 ezer font/év körül). Ha 25 évig nem éri el a jövedelmünk ezt az értéket (ami egy cambridge-i diplomával nem túl valószínű), akkor egy pennyt sem kell visszafizetni. Természetesen a hitelfelvétel mindenkinek kockázatosnak tűnik, vigaszképpen annyit jegyeznék meg, hogy ezt szinte mindenki felveszi, angol, EU-s egyaránt (gyakran nagyon gazdag angol tanulók is, miért ne! alapon), valamint, hogy ez a rendszer már relatíve régóta működik így Angliában.

A költségeknek a második (nagyobb) része a megélhetéshez szükséges összeg. Az egyetem honlapján ezt évi 6.000-7.500 fontnak becslik. Tapasztalataim szerint ez reális becslés, de az összeg természetesen mindenkinek az életmódjától függ: ha pl. az ember odafigyel a kiadásaira, ez akár évi 5.000 fontból is kijöhet. Rövid összefoglaló, hogy miből is tevődik ez össze.

Szállás. A szobák a cambridge-i college-okban hetente 70-120 fontba kerülnek, általában a diákok évente kb. 28-30 hetet töltenek Cambridge-ben, ami 2.000-3500 fontot jelent. Fontos, hogy senkit sem kényszerítenek arra, hogy drága szobában lakjon. (A legtöbb college-ban megválaszthatjuk, hogy milyen árkategóriájú szobát kérünk.) A college-ok az undergraduate tanulmányaid végéig biztosítanak szobát, az ár tartalmazza a víz, az internet és fűtés díját, az elektromosságért sokszor külön fizetni kell, de ez évente csak pár fontot jelet.

Étkezés. Legolcsóbb a college-od menzáján étkezni. Szinte mindenhol van egy fix konyhadíj, amit mindenkinek be kell fizetnie, ez kb. heti 12-15 font. Cserébe a legtöbb étkezés olcsó, 2-3 fontból jól lehet lakni. 30 hetes tanévvel számolva, heti 21 étkezéssel, ez 2000-2500 font.

Tanszerek, könyvek. Sok szakon év elején be kell szerezni pár dolgot (pl. egyetem által elfogadott számológép, laborköpeny, védőszeműveg), ez kb. egy 20-30 fontos kiadás. Ezen felül nem kell sokat költeni, hiszen az egyetemen 114 könyvtár van, így könyveket fölösleges vásárolni, minimális írószer kell csak. Én szerintem 100 font alatt megúsztam a tanszerek beszerzését. Természetesen ez azért szakonként változik, de sehol sem kell számítani nagyon magas költségekre. (Szerintem sokkal olcsóbb, mint egy középiskolai év.)

Személyes kiadások (egyéb kaja, ruházkodás, utazás). Ez természetesen erősen változik személyenként, ám ami biztos, hogy a szociális elfoglaltságra és a szórakozásra keveset kell költeni. A legtöbb sport ingyenes (ld. Sport és Cambridge), az egyetemi societyk által szervezett programok pedig vagy ingyenesek, vagy egy szimbolikus összeget kell csak fizetni. (Vannak természetesen kivételek.) A közlekedéssel sem kell sokat bajlódni, belvárosi college-okból gyalog minden könnyen elérhető, azok közül pedig, akiknek nagyobb távolságot kell megtenniük, sok diák szerez használt biciklit. A diákok nagy része minden harmadév után hazautazik. Ez évente összesen 6 utazást jelent, ez kellő odafigyeléssel (ld. Utazás) 400-600 fontból megoldható.

Az előbbiekben leírtam valamennyire, hogyan lehet spórolni, de évi mondjuk 6000 font még mindig nagyon sok! Szerencsére, az egyetem támogatja a diákokat anyagilag. Az ösztöndíjak általában rászorultsági alapúak, de legtöbbször “jó tanulmányi előmenetelhez” kötik, amit ugyan nem tudok mit jelent, de még nem hallottam olyanról, akitől elvették volna az ösztöndíját. Nagyon kevés kivételtől eltekintve sajnos családunknak mindig hozzá kell járulnia költségeinkhez. A college-ok januárban postázzák a felvételi döntéseket, utána nem sokkal (ha jól emlékszem februárban) kaptunk ösztöndíj-igénylő kérdőívet. Ezt egy kis időbe telt kitölteni, kellett írni egy rövid motivációs levelet, kellett szerezni tanári ajánlást, továbbá iratokat, amik szüleink keresetét mutatják ki. A nyomtatvány végén volt egy kis táblázat, amiből kiderült, hogy kinek mennyi pénz hiányzik a megélhetéshez. Tapasztalataink szerint ennek a hiányzó részletnek az egyetem igen nagy százalékát fedezni szokta, ráadásul a hiányzó összeg sokszor erős felső becslés a spórolósabb összegekhez képest (pl. 7000 font megélhetésre), aminek ha nagy százalékát fizetik, máris sokkal közelebb vagyunk a költségek fedezéséhez.


Összefoglalva, a tandíj évi 3.290 font, amit érdemes diákhitelből felvenni, a megélhetési költség kb. 6-7 ezer font (az egyetem számításai szerint, ennél olcsóbban is ki lehet jönni, ha figyelmesek vagyunk), az ösztöndíj lehetőségek igen jók, általában igazságosan (rászorultsági alapon) támogatják a diákokat. Habár anyagilag nem feltétlenül egyszerű a legtöbb családnak a cambridge-i iskoláztatás, valószínűleg mindenki kap annyi ösztöndíjat, amivel pont vállalni lehet a tanulást (mégegyszer: Cambridge-ben az az elv, hogy anyagi problémák miatt nem maradhat ki senki sem). Nem szabad elfelejteni, hogy ezt az egyetemet elvégezve pedig az embernek nagyon jó esélyei vannak a munkaerőpiacon, így a befektetett pénz minden valószínűséggel megtérül.


HA kilép hamarosan az UK az euból, akkor meg cs..szheted mert nem kapsz kölcsönt :)


Gondoltam, hogy nem olvasod végig, vagy nem érted meg a lényeget (márpedig 8.os fejjel kétlem hogy értenéd) azért írtam még hozzá egy utolsó mondatot, erre is számítani kell.

2013. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 voltam

ez kimerito, az osszes jovobeli kerdezo neveben is koszonom:) remelem par evtized es tele lesz az orszag oxbridge - ivy szintu visszavandorolt graduatekkel,)

2013. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg kimerítő válasz, csak pár helyen már elavult.

A felsőfokú nyelvvizsga már nem elvárás, a legtöbb egyetemen középfoknak megfelelőt (IELTS 6.5) kell szerezni. Cambridge-ben van olyan college, ahol semmilyet, ahol viszont igen, ott bőven meg kell érte dolgozni (IELTS 7.5).

Nemzetközi érettségit már el lehet felejteni, egy-két versenyeredmény + magyar érettségi, kivéve matekszakra, ott van egy STEP nevű, kifejzetten erre szolgáló szűrő (az angolok nem tanulnak több matekot, csak mást, és ezt tesztelik ezzel a versenyvizsgával).

A tandíj nem 50 fonttal emelkedett az utóbbi időben, hanem 9000 fontra, ami nem csak soknak látszik, hanem az is; érdekes módon (szerencsére) te ebből nem sokat látsz, az angol diákhitelt csak akkor kell visszafizetni, ha jól keresel (kb. 300 ezer/hó feletti rész 7%-át), de már nem nonprofit (évi 1,5%-os kamata van talán).

A kisírható szoctám egy átlagos magyar családnak ~3000 font/év, amiből el lehet vegetálni, ha ülsz a gép előtt a 70 fontos szobádban egész nap, ha valami pluszt akarsz, akkor keress másik szponzort is (pl szüleid, cégek).

2014. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!