Cambridge - elérhető?

Figyelt kérdés

Cambridge-be szeretnék egyetemre menni. A követelményekkel tisztában vagyok: diákolimpiai, világversenyeken elért eredmények.

Angol nyelvtudással kapcsolatban viszont nem tudom, hogy Cambridge nyelvvizsgát kéne tennem vagy IELTs-et? Eddig egy Euro Exam középfokom van, de az már 2 éve volt hogy letettem, azóta szerintem megvan a felsőfokú szint. (most 11.-es vagyok gimiben).

És egyébként mit gondoltok Cambridge-ről? Érdemes ennyi sok pénzt belefektetni az egyetemi tanulásba, a megélhetésbe?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. okt. 7. 14:12
 1/7 Retekszisz ***** válasza:
Hát, az Euroexam felsőfok, meg a CAE ez két egymstól nagyon távol álló dolog :D Gondolom, ha Cambridgebe készülnél, akkor 11-ben a nyelv már nem lenne kérdéses, valamint lennének már szép számmal eredményeid. Milyen szakra készülsz egyébként? és eddig miket étél el azon a szakterületen? Amúgy annak, aki képes egy életre elszakadni a hazájától, szerintem jó befektetés, ha felveszik és csak a pénzen múlik, akkor mindenképp megéri befektetni...Nekem viszont pl. annyi gondom volt a kiváló külföldi egyetemmel ahol az egyik MSc-met csináltam, hogy utána nem maradtam kint, hanem hazajöttem, mert hiányzott az otthon. Aztán megtudtam, hogy mennyi pénzt adnának itthon azzal a diplomával...fél év múlva vissza is jöttem.
2012. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Natural Science szakra gondoltam menni.

A nyelvvel nincs is gondom, az euroexam felsőfok simán meglenne, csak abba nem vagyok biztos, hogy melyik nyelvvizsgát kéne letennem.

A versenyeredményeimről annyit, hogy matekból, fizikából 9.-es korom óta versenyzek, és már voltam mindkét tárgyból nemzetközi szintű verseyeken. Úgyhogy remélem nem lesz gond a felvételivel, bár biztos, hogy igen nehéz lesz.

(nem akarok nagyképűsködni, csak az előző válaszoló kérdésére próbáltam válaszolni)

2012. okt. 7. 19:18
 3/7 Retekszisz ***** válasza:
CSakhogy az euroexam felsőfok közel sem elég. IELTS, TOEFL, vagy valami hasonló színvonalú kéne...OKTV-n jó lenne valami első 3-5 között lenni, nemzetközi szinten meg olimpia. Natural Science-n elég fontos, hogy van-e már kutatási háttered. REndelkezel már iylennel? Ha nem, akkor állj neki keresgélni
2012. okt. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kerdes vicces picit, tekintve, hogy az IELTS is egy misztikus Cambridge nevu egyetem angol vizsgaztatasi reszlege ala tartozik :)


Egyebkent igen, normal esetben IELTS kell. De mast is elfogadnak, igaz a legtisztabb tenyleg az IELTs - mar csak azert is, mert nyilvan jelentkezel mashova is, es "mashol" meg altalanossagban ezt kerik brit iskolakban. Amerikaiaknal a TOEFL-t, de sokszor az IELTS-t is elfogadjak.


[link]


Hogy megeri-e? Cambridge altal nyujtott oktatasi/kutatasi lehetosegek/newtworkinghez, stb. keves egyetem er fel. De persze reszben ezert is top 10 egyetem vilagszinten. Nem mellesleg EU-s allampolgaroknak nem kerul egy fillerrel se tobbe mint egy kozepszeru birt egyetem...mert a brit allam pl. a college koltseget teljes mertekben fedezi. Raadasul reszleges vagy akar teljes osztondijat is kaphatsz, itt jon a kepbe az, hogy Cambridge a vilag 10 leggazdagabb egyetem kozott van (mellekesen jegyzem meg, Oxford "csak" a top 15-be fer bele, a harmadik leggzadagabb europai egyetem meg valahol a top 200-300-ba, leven az amerikai egyetemek rossz tulajdonsaga, hogy tetemes endowmenttel rendelkeznek.)

2012. okt. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Natural Science-hez felsőfokú tudás szerintem még kevés is kevés lesz...Neharagudj de 11.ben szerintem késő neki állni ennek. Főleg ha ezeket itt kérdezed! A sulinak irj személyesen e-mailt vagy hivd őket fel telefonon, hogy konkrétan mik a követelményeik a magyar diákoktól.. ugyanis más a mi érettségink mint az övék. Kitünő emelt szintű érettségik, IELTS/TOEFL milyen magas eredménnyel, egyáltalán hallottak- e már azokról a versenyekről amiken elindultáll, értékelik-e amiket elértél... ezeket csak ők fogják tudni megmondani mi nem! Illetve az anyagiakat is érdemes megkérdezned vagy meglesni a honlapjukon mert a kolik stb. is mind fenn vannak általában. Ha mégis belevágsz a jelentkezésbe a világ egyik top egyetemére akkor vagy 200%ot adj bele és ne is foglalkozz mással vagy inkább ne csináld ...Hajrá!
2012. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanmár... Ha nemzetközi érettségit csinálsz (minimum 36 pont a 45-ből, ami nem lehetetlen) akkor simán ott vagy...

[link] Dehogy kell diákolimpia. Van pár magyar diák aki ott tanult, egyet megkérdeztem facebookon, nem volt soha semmilyen diákolimpián. Egyébként a cambridge oldalán pont ma néztem a felvételi követelményeket Magyarországról, ez volt csak, ajó tanulmányi eredmény és a nyelvtudás. És ha megcsinálod a nemzetközi érettségit, akkor még csak IELTS sem kell meg a többi. Csak pénz...

2013. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom már tényleg elkéstél(mivel nemzetközi érettségi 2 éves, magyar érettségivel meg nem mész semmire), de azért itt vannak Magyarországról a felvételi követemények:

[link]

2013. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!