Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Na ne! Komolyan nagyon nehéz...

Na ne! Komolyan nagyon nehéz elhelyezkedni építészmérnökként? Válasz?! :D (Lent)

Figyelt kérdés

Én 16 éves lány vagyok és most megyek 10.-be majd és annak a végén el kell dönteni a faktot, hogy végül is melyik irányba akarok tovább menni.

Én olyan átlagban megvagyok mindennel, kivéve a matematika az, ami kicsit gyengébb, többet kell gyakorolnom, de értem meg minden csak a végén gyakran valamit félreszámolok :/

A lényeg az, hogy fizika érdekel, rajztudásom a helyén, imádok tervezgetni, ábrázolni, rajzórákon is folyton a tervrajzos, vetületi ábrázolásos és a hasonlóakat imádom :)

Mivel eddig nem tudtam, hogy mi is legyek, de el kell már dönteni, én úgy gondoltam, hogy akkor mennék PTE építészmérnökire és utána mesterképzésen elvégezhetnék egy belsőépítész és környezettervező művész vagy hasonlót, és már teljesen beleéltem magam, mindent eldöntöttem, hogy hajtani fogok, hogy sikerüljön, de utána néztem a munkáknak és szomorúan láttam, hogy ezzel a szakmával nem lesz nyert ügyem.

Tényleg annyira nehéz elhelyezkedni, mint amennyire írták? Elvégzem és nem is lesz utána semmi jövőm? Vagy akkor mit tudok vele kezdeni? Nagyon elbizonytalanodtam, nem tudom, hogy akkor megéri-e vagy pedig mivel mehetnék tovább... válasz?



2013. júl. 29. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szakmával van a baj, hanem magával az építőiparral. Sajnos nagyon leáldozott, tudom, mert apukám is ott dolgozik és nem könnyű egyáltalán. Válság van, nem építkeznek az emberek, megbízásokat alig - alig kapnak...
2013. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zeu ***** válasza:

Nos igen, az átlag embernek most nincs pénze építkezni, belső építészre meg végképp. Az építőipar hanyatlik, csak a gazdagabb külvárosi lakóparkok fejlődnek szerintem. De furcsa ez is, mert nem tudhatod mi lesz 5-6 év múlva amikor végzel a sulival.


Én építőmérnök vagyok, ezt a szakmát keresték amikor elkezdtem az iskolát most meg 6 évre rá már több mint fél évet vártam egy melóra. Szerintem lehetetlen megmondani melyik diplomával fogsz tudni megélni, ha ez az álmod mindenképp megér egy próbát. Ha más nem hozzáteszel majd valamit, kiegészíted hogy használhatóbb legyen...

2013. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam azon, hogy 6-7 év múlva mit kezdenék vele... lehet, hogy többen fognak építkezni, de lehet, hogy kevesebben... sajnos nem lehet kiszámolni. De ha nem az, akkor mi lehetnék az én érdeklődésemmel? :/
2013. júl. 29. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:

10.-es vagy, majd 2-3 év múlva meglátod milyen lesz az építőipar. Bár én kétlem, hogy akármi is változna itthon.

Ha még is ezt szeretnéd csinálni akkor a nyelvtanulásba fogj bele angol, német legalább.....mivel itthon evvel nem nagyon lesz munkád.

2013. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzáállás kérdése. Aki nagyon jó a szakmáján belül, azt mindig keresik, és akármilyen hiányszakmát elvégez valaki épphogy kettessel, nem fognak kapkodni utána. Szerintem ha ezt akarod csinálni, akkor tanulj nagyon sokat, légy kreatív és csináld, amit szeretsz! Mellesleg tájépítészetin nem gondolkodtál? Lehet, hogy az sincs túl jó helyzetben, nem tudom, de egy alternatíva. Ugyanolyan tervezgetős, csak gondolom kevesebb matek meg fizika :D
2013. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg sajnos nagyon pang az építőipar. :( Én is építészmérnök vagyok, amikor az iskolát elkezdtem, sőt mikor diplomáztam, még akkor semmi híre nem volt a válságnak. Most nagyon rossz a helyzet, de ugyanezzel az erővel, ha most elkezded, mire befejezed az iskolát, jöhet fellendülés... Ez a pályaválasztás ilyen szempontból lutri. Ha nagyon szeretnéd ezt csinálni, akkor vágj bele. Vagy érdemes elgondolkodni külföldi munkavállaláson, ha nem lesz változás, stb. Áltatni nem akarlak, nem fényes a helyzet sajnos.
2013. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

éveken át építészmérnöknek készültem, majd az utolsó pillanatban meggondoltam magam. németországba készültem egyetemre és több tényező is volt, ami összességében most visszatartott ettől a szaktól. egyrészt német építészfórumokon írták rengetegen, hogy csak a munkájuk szeretete tartja őket az építészetnél, mert egyébként az egyik legrosszabbul fizetett diplomás munka, a nemdiplomások szintjén keresnek (persze sokuk vállalkozó, azokról nehezebb reális képet alkotni). angol nyelvű, nemzetközi oldalakon is utánanéztem és az a helyzet, hogy az építészek sehol a világon nincsenek igazán jól megfizetve... (jó, lehet hogy dubai-ban éppen igen, de ott nőként nincs sok esélye az embernek).

ezenkívül az tett be leginkább, amikor egy németországi tartomány kihirdette, hogy építésznek csak az jelentkezzen, aki igazán elkötelezett, és fontos, hogy később ingatlankereskedői pályára orientálódjanak, mert a tervezésben nem lesz nagy jövőjük.


én úgy vagyok vele, hogy nem szeretném később megbánni, hogy 5 évig olyat tanultam, amire nincs igény, ezért a grafikai-informatikai dolgok felé megyek el. esetleg te is próbálkozhatnál 3D modellezéssel, animációval, programozással - jól fizetnek és kreatív munkát végezhetsz.

2013. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte kommenteket :D most legalább okosabb vagyok... úgy döntöttem, hogy még most fél évig teperek a reál tantárgyakban (amúgy is úgy érzem, hogy azok fontosabbak) és eldöntöm, hogy mi is szeretnék lenni abban a "gyönyörű" jövőben. Mégegyszer köszönöm mindenkinek :D
2013. aug. 26. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!