Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Nagyváradi Egyetemen magyaru...

A Nagyváradi Egyetemen magyarul vagy románul zajlik az oktatás?

Figyelt kérdés
Van egyátalán Romániában olyan egyetem, ahol magyarul?
2013. aug. 13. 11:33
 1/3 Mészáros Tomi válasza:

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem egy 2000-ben alapított magyar tannyelvű romániai magánegyetem. Működésének fő támogatója a magyar állam. Az egyetem kolozsvári, marosvásárhelyi és csíkszeredai helyszínnel működik. Google segítségével.

ÚtvonalA Babeș–Bolyai Tudományegyetem Kolozsvár tudományegyeteme. Az intézet a mai elnevezéssel és többé-kevésbé fennálló magyar tannyelvű résszel 1959 óta létezik. Névadói Victor Babeș román orvos és Bolyai János magyar matematikus. Google segítségével.

2013. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tobb egyetem is van Nagyvaradon. Az allami egyetemen romanul zajlik az oktatas, a partiumi egyetemen pedig magyarul.

Ott van peldaul Kolozsvaron a Babes Bolyai Tudomanyegyetemen vagy Marosvasarhelyen is van magyar nyelvu oktatas.

2013. szept. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Nagyváradi Egyetemen (Universitatea din Oradea) nincs magyar oktatás, de a szintén váradi székhelyű Partium Keresztyén Egyetemen (magánegyetem) viszont kizárólagosan magyar az oktatás (román nyelv és irodalom szakot leszámítva :P ).

Romániai magyar részben magyar tannyelvű állami egyetemek: Kolozsváron a Babes-Bolyai TE (mindenféle szak), Marosvásárhelyen az Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (itt magyar szakokon is a laborgyakorlatok románul folynak) és Szintén marosvásárhelyen van színi egyetem, s azon is vannak magyar szakok.

Ezeken kívül van a színmagyar Sapientia TE, de az is magán (most már akkreditált is).

2013. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!